Karabük'te gıda zehirlenmesi: 80 kişi hastanelik oldu

Karabük Belediyesi tarafından kent meydanına kurulan indirim çadırında yedikleri tavuklu pilavdan zehirlenerek hastaneye başvuranların sayısı 19’u çocuk olmak üzere 80 kişiye ulaştı. Genel durumları iyi olan hastaların tedavileri sürerken, sayının artabileceği belirtiliyor.

Karabük'te "Vatandaşa İndirim, Esnaf Destek" çadırı olarak kent meydanına kurulan indirim çadırında satılan tavuklu pilavdan zehirlenenlerin sayısı 80'e yükseldi.

Yaşanan olay sonrası hastaneye gelerek konu hakkında bilgi alan Karabük Valisi Fuat Gürel sayının giderek artabileceğini, gerekli işlemlerin yapılması için ilgili birimlere gereken talimatları verdiklerini söyledi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Vali Gürel, yaptığı açıklamada “Arkadaşlar hızlı bir şekilde tedavi süreçlerine başladılar. Şuana kadar Allah’a şükür bir sıkıntı yok. Tahminimiz, beyanlardan yola çıkarak esnaf günleri çadırında yedikleri tavuklu pilavdan kaynaklandığını düşünüyoruz. Şuan için sorun yok. İnşallah hızlı bir şekilde tedavilerini yapıp evlerine göndereceğiz. Şuan için durumu ağır olan yok. Genel hatları ile bir mide bulantısı, halsizlik var. Serumları takıldı, hızlı bir şekilde düzelme seyrine girildi” ifadelerini kullandı.

hastane

AK PARTİ'Lİ VEKİLDEN ZİYARET

Olayın ardından AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, hastanelerdeki vatandaşları ziyaret etti, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı'dan bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ünal, hastaların genel durumlarının iyi olduğunu, 80 kişinin tedavi altına alındığını söyledi.

Şimdiye kadar tedavi altına alınanlardan 40'nın taburcu edildiğini belirten Ünal, konuyu Karabük Valiliği ve belediyesinin derinlemesine araştıracağını ve gerekenleri yapacağını ifade etti.

Hastalarının kontrol amaçlı tutulduklarını anlatan Vergili ise açıklamasında, hepsinin sabaha kadar hastaneden çıkabileceğini, bu zehirlenmeden kim sorumluysa ilgili kurumlarla gerekeni yapacaklarını, denetim konusunda çok titiz olduklarını söyledi.

(İHA / AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
olan hep fakire oluyor, YALAN DÜNYA
Birtek milleti zehirlemediğiniz kalmıştı onu da yaptınız helal olsun
Ahahaha:))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler