HABER

Karacadağ'da kayak keyfi

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Karacadağ'da yılın ilk karının yağması üzerine kayak tesisinde sezon açıldı. Şanlıurfa il özel idare ile Siverek Kaymakamlığı tarafından 5 yıl önce ilçeye 40 kilometre uzaklıkta kurulan Karacadağ kayak tesisi bugünlerde sosyete ile şalvarlı kayakçıları bir araya getirdi. Yıllardır terör yüzünden sosyal faaliyetlerden mahrum kalan bölge insanı, artık kurulan tesiste gönüllerince kayak yapma keyfini yaşıyor. Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ gibi birçok ilden akın eden vatandaşlar, bir taraftan mangal yapıp bir yandan da kayak yapma keyfini yaşıyor.

Bu arada, Karacadağ köylüleri, birbirinden ilginç akrobatik haraketlerle sosyete kayakçılarına meydan okuyor.

Siverek Kaymakamı İ. Hayrrullah Sun, "Doğu ve Güneydoğu'nun zenginliklerini artık bu tesisimizde yaşatmak için Şanlıurfa Valiliği'yle seferber olduk. Yaklaşık 2 yıldır bu tesisin kamulaştırma çalışmaları geçtiğimiz günlerde bitti ve 300 dönümlük arazi Şanlıurfa il özel idare tarafından kamulaştırıldı. Kaymakamlık ve özel idare olarak bu güzel tesisimizi yazın yayla turizmine, kışın da kayak turizmine açmak için yoğun çaba harcıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu tesisimize 300 kişilik bir motel, kafeterya, eğlence salonları açmak için 300 milyar lira daha önceden ödenek ayrılmış durumda. Bunun için çalışmalarımız halen devam etmektedir" dedi.

3 yıllığına tesisin işletmeciliğini alan Mahmut Attila, "Kayak tesisinin kurulması, bölgemize bir canlılık kazandırdı. Emeği geçen yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.

Kayak tesisinde bir saat kaymanın bedelinin 5 milyon lira olduğu bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön