HABER

Karadeniz'de kültür-sanat

Ankara - Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) "Ocak" ve "Don Kişot" adlı oyunları sahnelemeyi sürdürüyor.

Turgut Özakman'ın yazdığı, Ensar Kılıç'ın yönettiği, dekoru Sertel Çetiner, kostümleri Özge Şenol, ışığı Burhanettin Yazar'a ait oyunda, Dilek Güven, Ufuk Şener,Fatih Dokgöz, Ozan Karaahmet, Duygu Dokgöz, Aslı Artuk ve Birkan Görgün rol alıyor.

Oyun, TDT Atapark Haluk Ongan Sahnesinde 18 Kasıma kadar perşembe, cuma ve cumartesi günleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.TDT ayrıca "Don Kişot" adlı çocuk oyununu, pazar günleri minik izleyicileri için sahneliyor.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde, Türkan Kara'ya ait resim sergisi hafta sonuna kadar gezilebilir.

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezinde Derya Başkan'a ait desen sergisi, yarın sona erecek. Aynı galeride 6-10 Kasım tarihleri arasında Erhan Terzi'ye ait fotoğraf sergisi ziyarete açık olacak.

Samsun
Samsun Seyir Tiyatrosu, "Eyvah Sokakta Kaldık"ı sahnelemeye devam ediyor.Her hafta perşembe ve cuma günleri sahnelenen oyunda, kredi kartlarından kültürel erozyona, ev sahibi-kiracı ilişkilerinden kadın-erkek ilişkilerine kadar güncel olaylar ele alınıyor.

Dekorunu Adem Kurukaya'nın yaptığı oyunun müzikleri, Uğur Taşkın ve İlkadım Ajansa ait.

Ordu

TBMM koleksiyonunda yer alan "Evler Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor" adlı resim sergisi, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu 75. Yıl Cumhuriyet Sahnesinde açıldı.

Ordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce açılan sergi, ressam Işık Ungan Oksan'ın 11 yıllık çalışmalarından oluşuyor.

Sergide, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele ve Cumhuriyetin ilanından sonra çıktığı yurt dışı gezilerinde kaldığı ev ve binaların sulu boyayla yapılmış resimleri yer alıyor.

Sanatçının Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı evleri ve gezdiği yerleri yerinde görerek yaptığı resimlerden oluşan sergi, 5 Kasıma kadar gezilebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön