HABER

Karakaş: ''Haislip'ın yumruğu biraz ağır kaçtı''

Beko Basketbol Ligi'nde dün Efes Pilsen'e 83-72 yenilen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, oyuncuları Mirsad ile rakip oyuncu Haislip arasındaki tartışmada, Haislip'in attığı yumruğun ağır olduğunu söyledi.Karakaş, basketbolun vücut vücuda oynanan, istemeden de sertliğin yaşanabildiği bir oyun olduğunu ifade ederek, "Yumruk olayı biraz ağır kaçtı" dedi.

Karşılaşmanın 3. periyodunda bir anlık öfkenin sonucunda bir olay yaşandığını kaydeden Karakaş, "Haislip niye yaptı bilemiyorum. Basketbol vücut vücuda oynanan bir oyun. Oyuncular arasında kontak her zaman oluyor. İtiş kakışlar yaşanabiliyor. İstemeden de sertlik yapılabiliyor"konuştu.

Karakaş, dünkü maçı ve yaşanan olayı geride bıraktıklarını, ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde Zalgiris Kaunas ile yapacakları önemli mücadelenin hazırlıklarına başladıklarını kaydetti.

(C) grubundaki mücadelede Zalgiris Kaunas karşısında oyuncularının, Efes Pilsen yenilgisi nedeniyle motivasyon sorunu yaşamayacağını düşündüğünü kaydeden Karakaş, "Oyuncularımız bu konularda tecrübeli ve yetenekli. Kazanmayı istiyoruz. Onun bilinci içinde sahaya çıkacaklardır" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön