Karaköy-Kadıköy vapurundaki iğrenç olayda flaş gelişme

İstanbul'da, Karaköy-Kadıköy vapurunda kadınlara yönelik "zincirleme cinsel taciz" suçunu işlediği öne sürülen Rıza E. hakkında 3 ay 15 günden 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Karaköy-Kadıköy vapurunda 7 Ekim 2019 tarihinde kadınlara yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Rıza E. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Rıza E. hakkında, iki kadın yolcuya yönelik eylemi nedeniyle, "Zincirleme cinsel taciz" suçundan iddianame düzenlendi.

3.5 YIL CEZA İSTENDİ

Rıza E. hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelinin 7 Ekim 2019 tarihinde Karaköy-Kadıköy vapurunda yolculuk eden iki kadına yönelik cinsel taciz suçunu işlediği belirtiliyor. İddianamede Rıza E. için, "Zincirleme cinsel taciz" suçundan 3 ay 15 günden 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Bazı işler insanların kendi elinde değildir diyeceğim fakat bu fotoğrafta elinde olduğu görüyoruz.
3 aydan nasliyor nedemek..davranisa gore bu ceza verilmeli..alanen bilerek hareket şekline gore bu adama 5 yıldan baslatilmali cezasi
Kardeş bunu 3 gün sonra denetimli serbestlik ile serbest bırakırlar. Ceza falan vermezler bu sapığa
bir kişinin cezasının af olması için öncelikle suça mağruz kalan madura danışılmalı suçu cezası neyse mağdura söylenmeli gereğini mağdur söylemeli infazı neyse devlet yerine getirmeli. Mağdur ortada iken suçun cezasını devletin görevlii memurunun belirlemesi adalet değil düpedüz adaletsizliktir. Yargı reformu gelmeli karakteri düzgün iyi eğitim almış vicdan sahibi kişiler adalet sisteminde olmalı tabi bunların olması için öncelik meclisin böyle bir yasa tasarsını kabul etmeli ve yürürlüğe koymasıdır. Tabi çok bekleriz vatan millete hizmet eden her hangi bir devlet yöneticisi yok bu ülkede
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler