Karantina için böyle getirildiler! Avrupa'dan gelen bir kafile daha İstanbul'da

Koronavirüs sebebiyle uçuşların durdurulduğu Avrupa ülkelerinden gelen vatandaşlar karantina için İstanbul'da yurtlara yerleştirildi. Öte yandan sabaha karşı 164 vatandaştan oluşan bir gurup ise Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki Canfeda Hatun Yurdu’na yerleştirilerek gözlem altına alındı.

Avrupa'dan Türkiye'ye dönenler karantina için hazırlanan yurtlara yerleşmeye devam ediyor. Akşam saatlerinde İstanbul Havalimanı'na inan uçakta bulunanlar otobüslerle yurtlara getirildi.

Güngören'de bulunan Fatih Sultan Mehmet Yurdu'na 10 otobüs, Başakşehir'de bulunan Kanunu Sultan Süleyman Yurdu'na ise 7 otobüs giriş yaptı.

"KARANTİNAYA ALIYORLAR İYİ YAPIYORLAR"

Almanya'da okuyan oğlu için yurdun önüne gelen Fatih Balkan, "Oğlum Almanya'dan Köln'den geldi. Sağ salim geldiler. Sağlığı da iyi gayet sağlıklı ama karantinaya alıyorlar mecburen iyi yapıyorlar almaları lazım tabi ki de. Keşke haber verselerdi nereye geleceklerini ben rastgele buraya geldim burada buldum. İnsan merak ediyor." dedi.

KIZINA GLUTENSİZ YEMEK GETİRDİ

Kızı Stokholm'den gelen bir anne ise kızının çölyak hastalığı nedeniyle glütensiz yemek getirdiğini söyledi. Görevlilere yemekleri teslim eden anne, "iki gündür yollarda aç. Glütensiz ürünler yemesi gerekiyor. Ona da malesef yolculuk şartlarında ulaşamadı. Görevliler ilgilendiler" dedi.

164 KİŞİ DE SABAHA KARŞI KOCAELİ'YE GETİRİLDİ

Avrupa’dan dönen vatandaşlar Kocaeli’ye getirilmeye başlandı. 5 otobüsle gelen 164 vatandaş, İzmit ilçesindeki Canfeda Hatun Yurdu’na yerleştirildi.

Korona virüs nedeni ile Avrupa’dan Türkiye’ye dönen vatandaşlar Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarında 14 günlük karantinaya alınmaya devam ediyor. Uçakla İstanbul Havalimanı’na getirilen 164 vatandaş ise otobüslerle Kocaeli’ye getirildi. Vatandaşlar karantinaya alınmak üzere İzmit ilçesinde bulunan Canfeda Hatun Yurt Müdürlüğü’ne getirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yurtta vatandaşlar gerekli testler yapılarak kendileri için hazırlanan tek kişilik odalara yerleştirildi.

Kocaeli’de bulunan yurtlara toplam 869 vatandaşın yerleştirileceği öğrenildi. (DHA-İHA)