Kararın ardından flaş sözler! 'Ankara'da hazırlıklar var'

ABD'deki Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın kendisine yöneltilen 6 suçtan 5'inde suçlu bulunmasına ilişkin ilk değerlendirmeler, Atilla'nın beklenenden daha fazla ithamdan suçlu bulunduğu yönünde. Abdülkadir Selvi, bankacılık sistemine zarar gelmemesi için Ankara'da hazırlıkların mevcut olduğunu ileri sürdü.

ABD'deki Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın davasında karar verildi. Atilla yöneltilen 6 suçtan 5'inde suçlu bulundu.

Davayı takip eden Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, 'Biz açıkçası iki ya da üç iddiadan suçlu bulunmasını bekliyorduk, beş fazla oldu' yorumunda bulundu. Kararı CNN Türk ekranlarında değerlendiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ise Ankara'da Halkbank'a gelebilecek olası bir ceza durumu için hazırlık olduğunu bildiğini belirtti.

HALKBANK'A CEZA GELİR Mİ?

Atilla davasında karar açıklandıktan sonra 'Halkbank'a ceza gelir mi' sorusuna Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CNN Türk ekranlarında cevap verdi. Selvi bu konuda şunları söyledi:

"Türkiye uluslararası bankacılık sistemine entegre bir ülke. Ankara'da bir takım hazırlıklar var diye biliyorum. Bence diğer ülkelerin, daha önce ceza alan diğer bankaların yaptığı gibi bir takım pazarlıklarla hem ceza miktarı düşürülebilir hem de bu ceza zamana yayılabilir. Ankara Halk Bankası'ndan dolayı, uluslararası bankacılık işleyişine ambargo gelmemesi için uzlaşma yolunu seçebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
eyyyyyyyyyyyyyyyy amerika desenize hadi...yazıklar olsun size hırsız herifler Türkiye’yi yiye yiye doymadınız...ama ceza gelse ne olacak ki bizim gibi gariban halkın faturalarına yansıtın gitsin öyle değilmi halk çekecek cezasını amaaa saraydaki beyefendi atar gider yapmaya devam edecek...bu arada ne egemen bağış ne de zafer çağlayan’dan en ufak bir yalanlama bile gelmemesine rağmen savcılarımız da en ufak bir soruşturma başlatmadılar konuyla ilgili...meeeeee’lemeye devam güzel ülkem!!!
Kimin parasını vereceksiniz Selvi efendi
@akdeniz40 NEREDE BU AKP NİN AĞIZLARINDAN KÜFÜR, ÇİRKEF DÜŞMEYEN KARA TROLLERİ. KONUŞSANIZA DİLİNİZ BİRYEREMİ GİTTİ
@akdeniz40 SENİN, BENİM. ONLARIN CEBİNDE AKREP VAR.
@akdeniz40 bir demiş lafa bakarım laf mı diye, diğerini sen anlarsın artık!
Halkbank tarihin kara lekesini yazdı kapatılsın direk
@maslan_1980_giphi ismini Akpbank yapsınlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler