HABER

Karayalçın’dan Şişli Belediyesi’ndeki tartışmalara ilişkin açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Şişli Belediyesi'ndeki tartışmaları değerlendirdi. Murat Karayalçın, "Bu siyası değil, adli bir olaydır" dedi.

Karayalçın’dan Şişli Belediyesi’ndeki tartışmalara ilişkin açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Şişli Belediyesi'ndeki tartışmaların yargıya taşınmasına ilişkin, "Bu adli bir olaydır. Siyasi bir olay değildir. Olayda siyasetçilerin adlarının geçmesi olayı siyasi bir olay yapmaz. En ufak bir ihlal söz konusuysa, herhangi bir normu, herhangi bir kuralı, herhangi bir yasayı, herhangi bir anlayışı en ufak şekilde bir ihlal söz konusuysa CHP olarak onun gereğini yapmakta asla tereddüt etmeyiz” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na getirilen Murat Karayalçın, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Ankaralı partililerle vedalaştı.Etkinlik öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Karayalçın, Şişli Belediyesindeki tartışmaların yargıya taşınmasını ve Şişli Belediye Başkanı Yardımcılığına Uğur Erhan Dinçer'in atanmasıyla ilgili sorulan soruya, "Bu adli bir olaydır. Siyasi bir olay değildir. Olayda siyasetçilerin adlarının geçmesi olayı siyasi bir olay yapmaz. Bir süreç işletilmektedir. O sürecin sonunu, soruşturma sürecinin sonucunu beklemek durumundayız. O sonucun, yani adli soruşturma sürecinin sonucunun siyasi sonuçları da olabilir kuşkusuz. Onu dikkate alacağız. Onu değerlendireceğiz. Onun sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu konuda son derecede açığız, kararlıyız. En ufak bir ihlal söz konusuysa, herhangi bir normu, herhangi bir kuralı, herhangi bir yasayı, herhangi bir anlayışı en ufak şekilde bir ihlal söz konusuysa CHP olarak onun gereğini yapmakta asla tereddüt etmeyiz. Genel Merkezimiz kararlı. Bende İstanbul İl Başkanı olarako kararlılığı taşıyorum” diye konuştu.

Böyle bir yargılama süreci yaşanırken, soruşturma süreci yaşanırken bunun 4 bakanla ilgili soruşturmayla ilişkinin kurulmasının istendiği izlenimini aldıklarını bildiren Karayalçın, "Bu boşuna bir çabadır. Burada yolsuzluk söz konusu değildir” dedi.

Genel seçim ile ilgili projelerine ilişkin ise Karayalçın, "Projelerimiz olmaz olur mu. Hedefimiz iktidara gelmek. Hedefimiz CHP'yi iktidar yapmak. Genel Başkanımızı da Başbakan yapmak” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
chp yiyosa birbirini yiyor. milletin parasını yemiyor. dini duygularını sömürmüyor. millete din iman kendilerine han hamam yapmıyor. bakara süresine bakara makara diyen bir chp li olsaydı bunlar zaetn dinsiz falan derdiniz ama akp li yapınca sesiniz bile çıkmıyor. bumu sizin müslümanlıgınız. kendinizden olunca kuranla dalga gecilmesine bile göz yumanlar siz ancak pabucumun müslümanları olursunuz.
Allah aşkına Chp sadece birbirini yiyor diyorsan sen yazmak için yazmışın diyorum bende. Götürmeyen parti siyasetçi yok bal tutan parmağını yalıyor sen çeneni yoruyorsun..Müslümanlık Chpliler kaldıysa Ramazanda milletvekiliniz gibi içki içer rakı sofrasında devlet kurtarırdık..Dini duygular sömürmüyor ama EKlemeddin ile müslüman Behçeli ile kurtçu Hüseyin aygün ile PKKli oluyorsunuz yahu siz ne zaman kendiniz olacaksınız.. Gerçek CHP li Atatürkçü Emine Ülker Tarhan dır oda sizin göremediğin gerçekleri görüp partiden ayrılmıştır elini öperim duruşu olanın..
Ne Şişli imiş be... Bütün CHP oradan nemalanmaya çalışıyorlar, Allah göstermesin bunlar iktidara gelseler 13 yıllık susamışlık var ki ne Hazine kalır ne de Merkez Bankası... Tutanın elinde kalır... Anlamadığım, soygunculuk konusunda mangalda kül bırakmayan şu çapulcu soysuzlarının dili ve kalemi bir yerlerine mi kaçtı...
afadersın ama sen tarıhle hıc yuzleşmemeıs gıbısın 13 sene evel chp tek basınamı ıktıdardı hayret ya chp 50 den bu gune kadar tek basına ıktıdar olmamaıs bır partı barı yalan soylemeyın ayıp be...
@ismet1947 ulan chp değilde dspydi sodepdi bişeydi hep aynı yani farketmez aynı adamlar aynı zihniyet
onlar şişliği soydu ya siz TÜRKİYEYİ soydunuz
ankara senin sayende metroyu gördü, sefasını 4 dönemdir i. melih yiyor... ankaralılar biraz adil olalım....
Geri Dön