HABER

Karayollarında durum

Karayollarının yapım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Adapazarı-İzmit doğu kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle Adapazarı-İzmit yönünde 07.30-17.30 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılıyor. Ulaşım, Adapazarı kavşağından D-100 yoluna yönlendirilerek İzmit doğu gişelerinden tekrar otoyola katılım gerçekleştiriliyor.

Polatlı-Ankara yolunun 28-31'inci kilometrelerindeki köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle, bölünmüş yolun Polatlı-Ankara istikameti trafiğe kapatıldı. Ulaşıma, karşı istikametten iki yönlü izin veriliyor.

Kayseri-Malatya yolunun 42-45'inci kilometrelerinde asfalt ve yol yapımı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi gerekiyor.

Uşak-Afyonkarahisar yolunun 38'inci kilometresindeki Erkmen köprülü kavşağı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Afyonkarahisar Belediyesine ait toplayıcı yoldan gerçekleştiriliyor. Bu nedenle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uyması önem taşıyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 28-33'üncü kilometrelerinde (Örencik Köyü mevkisi) yol yapım ve kavşak düzenleme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

(AA)

Geri Dön