HABER

Karayollarında son durum

Türkiye'yi etkisi altına alan kış, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı, buzlanma ve heyelan, karayollarında ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Karayollarında son durum

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, ulaşıma kapalı ya da trafik akışı aksamalarla süren yollar şöyle:

Samsun'un Alaçam-Kızlan-Çerçiler, Bozcalı-Aybastı, (Ordu-Gölköy) Ayr. - Kabadüz-Çambaşı, Elazığ'ın (Çan-Kiğı) Ayr. - Yedisu, Hozat-Karaoğlan-Ovacık, Pülümür-Balpayam, Gerger-Taraksu, (Narince-Gerger) Ayr. - Nemrut Dağı, Diyarbakır'ın Uludere-Uzungeçit, Trabzon'un (Gümüşhane-Torul) Ayr. - Şiran (Tersundağı), Borçka-Camili, Arhavi-Ortacalar, İkizdere-İspir (Ovit dağı), Bayburt-Çaykara (Soğanlı Dağı mevkii), Yomra-Özdil-Yağmurdere, Araklı-Dağbaşı, Dağbaşı-Uğrak (Salmankas Dağı), Van'ın Yukarı Narlıca - Bahçesaray, Yüksekova-Dağlıca, Erzurum'un İspir-127. Şube Sınırı, Sivas'ın Şarkışla-Altınyayla yolu.

Karayoları yetkilileri, yollarda kar, tipi, buzlanma ve heyelan nedeniyle sorunlar yaşanabileceğini, bu nedenle her zamankinden daha dikkatli olunması gerektiği bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön