Kardeşini infaz ettiği öne sürülen DEAŞ'lının yargılandığı dava

"Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan haklarında dava açılan 2'si tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de, aralarında terör örgütü DEAŞ üyesi olan ve örgüte muhalif öz kardeşini infaz ettiği öne sürülen görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin de bulunduğu 2'si tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Irak uyruklu Abdulkhaleq Abdulqader Ali ve Yusuf Mustafa ile avukatları hazır bulundu.

Tutuksuz sanıklar Şehab el Bekir, Raad el Bekir, Mohanad İbrahim Yaseen Albake, Mahmud Şiholiyye, Abdulrahman Yakup, Sabir Kurdi, Mohammed İbrahim Yaseen Yaseen ve Mohammed Khurais ise duruşmaya katılmadı.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Ali'nin, sosyal medyaya yansıyan görüntülerdeki kişi olup olmadığının tespiti için adli tıpa yazılan müzekkereye cevap gelmediğini zapta geçti.

Savcının mütalaasında, tutuklu sanıkların mevcut durumunun devamını istemesi üzerine, mahkeme heyeti tarafından söz verilen sanıklardan Ali, yeminli tercüman eşliğinde yaptığı savunmada, kalp ve şeker hastası olduğunu, sürekli hastaneye gittiğini belirterek tahliyesini istedi.

Sanık Mustafa da örgüt üyesi olmadığını ve bilgisi bulunmadığını savunarak tahliye ve beraatini talep etti.

Sanıkların tutukluluk durumunun devamına hükmeden mahkeme heyeti, adli tıpa yazılan müzakere cevabının beklenmesi ve diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler