Karısını sevgilisiyle yatakta bastı, şantaj yaptı!

Edirne'de 'Dede' operasyonunda CHP'li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile birlikte tutuklanan 8 kişiden biri olan Mehmet Altunhan'ın eşini başka bir erkekle çıplak görüntüleyip şantaj yapmaktan bir süre hapis yattığı ortaya çıktı.

Edirne'deki operasyonda tutuklanan Mehmet Altunhan'ın, 1999 yılında eşini sevgilisiyle yatakta basan işadamı olduğu ortaya çıktı. İşadamıyla, mahkemelik olduğu eşi P.A. arasındaki ilginç mücadele, bir dönem izlenme rekorları kıran 'Dallas' isimli televizyon dizisini aratmamıştı. İşadamı, kendisini aldattığı gerekçesiyle boşanmak istediği eşinin çıplak fotoğraflarını çekip zorla senet imzalatarak evinin tapusunu almak istediği iddiasıyla 20 yıl hapis cezası istemiyle İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.

GASPTAN 8 YIL

Suçlamaları kabul etmeyen Mehmet Altunhan, "Bu kadın başıma bela oldu" diyerek, P. A.'nın sevgilisi olduğu öne sürülen F. E. ile çekilmiş çıplak fotoğraflarını ortaya çıkartıp, basına vermiş, boşanma davasına delil olarak sunmuştu. Yargılama sonunda Mehmet Altunhan 'gasp' suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İkinci eşi olan P.A.'nın, "Bana zorla senet imzalattı" dediği işadamı Mehmet Altunhan, İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada eşini suçlayıp, "Karımın başkasıyla ilişkisi vardı. Suçüstü yapmak için izledim ve büromda sevgilisi F. E. ile yarı çıplak yakaladım, fotoğraflarını çektirdim. Çocuğumun rızkını ona yedirmeyeceğimi belirterek, parasını ödediğim evin karşılığında 30 bin YTL'lik senet imzalattım. Silahla zorlamadım" demişti.

Bu dava nedeniyle tutuklanan Mehmet Altunhan, bir süre cezaevinde yatmıştı. Sonuçlanan davada ceza almış, eşinden de boşanmıştı. Yerel Yönetim Altyapı ve Arıtma Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ortağı İzmirli işadamı Mehmet Altunhan'ın bugüne kadar 6 evlilik yaptığı öğrenildi. Mehmet Altunhan'ı savunmak için İzmirli avukatının Edirne'ye gideceği öğrenildi.