HABER

Kars'ta büyük vahşet! Başına poşet geçirdikleri eşekleri müzik eşliğinde sopayla bayıltana kadar dövdüler

Kars'ta hayvan otlatan iki çoban başlarına poşet geçirdikleri eşekleri sopa ile vura vura bayılttı. Yapılan işkence diğer bir kişi tarafından saniye saniye kaydedilirken, sosyal medyada da paylaşılan görüntüye tepkiler çığ gibi büyüyor.

Kars’ın Arpaçay ilçesinde yaşanan olayda hayvan otlatan iki çoban müzik eşliğinde başlarına poşet geçirdikleri eşeklere sopa ile vura vura bayılttı. İki kişinin eşeklere işkence yapması yanlarında bulunan diğer kişi tarafından anbean kaydedildi. O anlar daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.

Şahıslara idari yaptırım cezası uygulandığı belirtildi.

Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra Türkiye’nin her kesiminden tepki gören görüntüler Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Kars Şube Müdürlüğünü harekete geçirdi. Doğa Koruma Milli Parklar Kars Şube Müdürü Murat Doğanay, sosyal paylaşım sitesinden konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

DKMP Müdürü Doğanay, " Kars 'ta eşeğin başına poşet geçirip sopa ile vuran şahıs bunu sosyal medyada yayınlayarak oluşturduğu infial Müdürlüğümüzce ivedilikle değerlendirilmiş olup ilgili şahıs hakkında Hayvanları Koruma Kanunun 14 .Maddesinin a fıkrasına göre Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek,aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek suçundan idari yaptırım cezası uygulanmıştır" ifadelerine paylaşımında yer verdi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 88 yorum
karsa gidip bunları bulucam 1 haftaya kalmaz videosunu yayınlıcam aynısını bunlara yapıcam. devlet adam gibi ceza veremiyorsa ben veririm. bekleyin geliyoruz karsa.
@jonkilife GİT KARDEŞİM VE BU CEHENNEMLİKLERİN KİMLİĞİNİ İFŞA ET .
@jonkilife kardeşim allah aşkına git ve ibreti alem için paylaş
@jonkilife lafta kalmasın ama..
PİS DOĞULULARDAN BAŞKA NE BEKLERSİN
Neyi nereye bağlıyorsun ırkçı pislik senin gibi pisliklerde 1 yaşındaki çocuğa tecavüz etmekte...
Selamün aleyküm Ben bir Karadenizli olarak söylüyorum insanlar hata yapar lakin hata yapmış olan birkaç insanın günahını bir bölgeyi genel olarak suçlama mız Sence de yanlış olmaz mı hepimiz insanız din kardeşiyiz Tabii ki bu kişiler cezaları Neyse verilmeli ve de verilecektir inşallah
@buyukergun batidaki fuhus zina nerde var dilinizde doğu kürt zaza hep kendi yanlislarinizi bize mal ettiniz hicbirseye degmezsiniz
sana söyleyecek söz bulamıyorum ne kadar doğulu varsa .........
@buyukergun haddi bil!terbiyesizlik yapma,her yöreden iyi kötü çıkar,bırakın bu ırkçı söylemleri,insanları ayrıştırmayı bırakın!
AYNISINI BU KEKOLARA YAPACAKSIN
Geri Dön