HABER

Kars'ta kaybolan çocuğu arama çalışmaları

Sarıkamış ilçesinde 5 gün önce oyun oynarken kaybolan 3 yaşındaki kız çocuğunun bulunması için ara verilen arama çalışmalarına yeniden başlandı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde oyun oynarken kaybolan 3 yaşındaki kız çocuğunun bulunması için arama çalışmaları sürüyor.

İlçeye bağlı Ortakale köyünde pazar günü evlerinin yakınında oynadığı sırada kaybolan Nurcan Sade için bölgede başlatılan arama çalışmalarına dün ara verildi.

Havanın aydınlanması ile bu sabah yeniden başlanan arama çalışmalarına Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timinin yanı sıra Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personeli ile Artvin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı "kurbağa adam" ekibi katılıyor.

Köylüler, köy korucuları ve İl Jandarma Komutanlığının hizmetindeki "Atak" isimli iz takip köpeğinin desteğiyle yürütülen arama çalışmaları, özellikle çocuğun düşmüş olabileceği tahmin edilen derede sürdürülüyor.

Ekipler, bugün dere yatağının Kağızman ilçesine bağlı Çayarası köyü mevkisinden başladıkları arama çalışmaları çerçevesinde, dereyi bölümler halinde didik didik arayarak minik Nurcan'a ulaşmaya çalışıyor.

Minik Nurcan'a ait bir izi bulmak için hem derenin içi hem de çevresini büyük bir titizlikle arayan ekipler, bugünkü çalışmalarını Çayarası ile Kazıkkaya köyleri arasındaki dere yatağında yoğunlaştıracak.

- Olay

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı Ortakale köyünde evlerinin yanında oyun oynarken 12 Mayıs'ta kaybolan Nurcan Sade için arama çalışmaları başlatılmıştı. Çalışmalar sonucu minik çocuğa ait etek bulunmuştu.

Geri Dön