HABER

Kart borcunu ödemek için gasp yaptılar

ADANA (İHA) - Adana'da, kredi kartı borcunu ödeyebilmek için otomobil kiralayıp, kuru sıkı tabancayla gasp yaptığı iddia edilen 2 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 500 YTL kredi kartı borcu olan 20 yaşındaki Murat K., arkadaşları Orhan Y. (19) ve A.D. (17) ile birlikte borçlarını ödeyebilmek için gasp yapmaya karar verdi. Bunun için bir otomobil kiralayan 3 kişi, daha sonra kuru sıkı tabanca alarak planlarını gerçekleştirmek üzere Toros Mahallesi'ndeki Barış Manço Çocuk Parkı civarına geldi. Burada, Serdal D. ile Gülay Y.'nin içinde bulunduğu park halindeki otomobilin arka kapısını A.D ile birlikte açan Murat K. kuru sıkı tabancayı Serdal G.'nin başına dayayıp üzerinde bulunan cep telefonuyla 350 YTL'yi aldı. Daha sonra Murat K. ile A.D. kendilerini parkın diğer köşesinde bekleyen Orhan Y.'nin kullandığı 01 FJ 409 plakalı otomobile binerek olay yerinden kaçtı.

Gasp edilen Serdal D. ise olaydan sonra durumu polise bildirdi. Gasp Bürosu ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 3 kişi kiraladıkları otomobili, araç kiralama firmasına teslim ederken yakalandı. Şahısların üzerinde 1 adet kuru sıkı tabanca ile 1 adet mermi ele geçirildi. Şahısların gasp ettiği telefon ise sattıkları iş yerinde bulundu.

Gözaltına alınan Murat K.'nın ifadesinde, "500 YTL kredi kartı borcum vardı. Arkadaşlarımla plan yaparak özellikle otomobil içinde bulunan sevgilileri hedef seçtik. İlk işimizde yakalandık. Eğer kredi kartı borcum olmasaydı bu işi yapmazdım" dediği öğrenildi.
Zanlılardan 17 yaşındaki A.D. daha sonra Çocuk Şubesi Müdürlüğü'ne teslim edildi.
İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilen şahıslardan Murat K. ile Orhan Y, tutuklanırken, A.D. serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler