Kartal'da çöken binaya ilişkin 3 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı

Kartal'da çöken binaya ilişkin 3 şüpheli hakkında 15'er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Kartal'da çöken binaya ilişkin 3 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı

Kartal’da ‘21 kişinin ölümüyle sonuçlanan Yeşilyurt aparmasının çökmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada 3 kişi hakkında, "Taksirle birden çok kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

ÜÇ KİŞİYE DAVA AÇILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda 3 kişi hakkında, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak" suçundan iddianame düzenlendi.

İddianamede, bilirkişi raporunda binanın çökmesinde asli kusurlu bulunan binanın proje sorumlusu Suzan Çayır, binanın teknik uygulama sorumlusu Uğur Mısırlıoğlu, yapı ruhsatının 'mesuliyet alan' bölümünde sürveyan olarak görünen Arzu Keleş Baran şüpheli olarak yer aldı. Üç kişinin, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" suçlarından 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'nin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

BİR KİŞİNİN TUTUKLULUĞU SÜRÜYOR

Üç şüpheli olaydan sonra gözaltına alınmış, Uğur Mısırlıoğlu ve Suzan Çayır 14 Şubat 2019 tarihinde tutuklanmıştı. Tutuklulardan Suzan Çayır, 15 Mart 2019 tarihinde tahliye edilmişti. Davanın tek tutuklu sanığı Uğur Mısırlıoğlu.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
3 tane kurban seçilmiş bunu yapan mütayit inşaat mühendizi yapı denetim başkanı yapının onanmasına izin veren belediye yetkilisi çevre ve şehircilikten denetici binanın oturumuna izin veren yetkililer nerede ben aklımın erdiğince en az yirmiye yakın kişinin alıkonacağını tahmin ediyordum daha sonra yıkıma dahil edilen binalarıda kapsadığında anlıyorumki gün kurtarılmış kurbanlar kesilmi iş bitmiş yazıkkk
EĞER BİR ÜLKENİN KENDİ HALKINI ALDATAN KORKAK YANDAŞ MEDYASI VARSA O ÜLKENİN BAŞKA BİR DÜŞMANA İHTİYACI YOKTUR!!!!
ADALET OLUM NERDESİN YİNE YOKSUN ORTALARDA
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler