HABER

'Kasaplar'a özel harekatlı baskın

Konya polisi, 10 milyondan fazla vurgun yaptığı iddia edilen "Kasaplar" lakaplı tefecilik yapan suç örgütüne özel harekat polisi ile baskın yaptı. Baskında 20 kişi gözaltına alındı.

'Kasaplar'a özel harekatlı baskın

Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yaptıkları araştırmada organize halde tefecilik yaptığını belirlediği M.I'yı takibe aldı. Yaklaşık 1 yıl süren araştırmanın ardından örgütün liderliğini M.I'nın yaptığı iddia edilen aralarında KONFED Başkan Yardımcısı ve KOGEYAD Başkanı M.U'nun da bulunduğu şüphelilerin ev ile iş yerlerine baskın yapıldı.

Şafak vakti yapılan operasyonda merkez Meram ilçesinde aynı bahçe içerisinde önünde lüks araçların bulunduğu iki villaya ise Özel Harekat polisleri girdi. Aralarında M.U'nun da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Şu ana kadar şebekenin 10 milyon liralık vurgun yaptığı iddia ediliyor.

ÖRGÜT LİDERİ CİNAYETTEN CEZAEVİNDE

7 Ağustos 2009 tarihinde merkez Meram ilçesi Aşkan Mahallesi'nde M.I. ve adamlarının yer aldığı olayda İsmail Çevik silahla vurularak öldürülmüş, 4 kişi de yaralanmıştı. Polisin araştırmasını sürdürdüğü dönemde M.I'nın bu cinayet olayına karıştığı, bu suçtan tutuklu bulunduğu öğrenildi. Örgüt lideri konumunda olduğu iddia edilen M.I'nın da cezaevinde ifadesinin alınması bekleniyor.

Şüphelilerin, birçok kişiyi milyonlarca borçlandırdıktan sonra ipotek altına aldıkları malların yanı sıra, almadıkları malları da zorla üzerlerine geçirdiği iddia ediliyor. Bu sayede villa ve önemli gayrimenkul sahibi olduğu iddia edilen örgüt üyelerinin, 'organize suç örgütüne üye olmak, yaralama, cinayet, tefecilik, zorla senet imzalatma ve zorla mala el koyma' suçlarından gözaltına alındıkları ileri sürüldü. Tefecilik yaparken galericilik yapıyormuş gibi görünen şebekenin, karıştıkları olaylar nedeniyle "Kasaplar" olarak bilindikleri öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön