HABER

Kaşif Kozinoğlu zehirlendi mi?

Kaşif Kozinoğlu zehirlendi mi?

MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun ölüm nedeni henüz netleşmedi. Adli Tıp, Kozinoğlu'nun vücudunda zehirli madde araştırması yapacak.

Odatv davası sanığı MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu 22 Kasım'da hakim karşısına çıkacaktı. Ancak Kozinoğlu 10 Mart’tan bu yana tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybetti.

[

](http://haber.mynet.com/meger-fotografi-varmis-602259-guncel/)

Ölüm nedeni olarak kalp krizi ihtimali ağır basıyor ancak duruşma öncesi ölüm çeşitli şüpheleri de beraberinde getirdi.

Kesin ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’nun otopsi raporuyla belirlenecek. Kozinoğlu'nun kan, idrar, göz sıvısı gibi vücut sıvılarında ilaç veya zehirli madde olup olmadığı araştırılacak.

Kaşif Kozinoğlu’nun eşi Yeşim Kozinoğlu ile oğlu Özel Kozinoğlu dün Silivri Cezaevi’ne gitti. Aile Kozinoğlu’nun koğuş arkadaşları, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım ile görüştü.

Eşi Yeşim Kozinoğlu ile oğlu Özel Kozinoğlu’nun da Kaşif Kozinoğlu’nun ani ölümüne şüpheyle yaklaştığı öğrenildi. Yeşim Kozinoğlu, avukatı aracılığıyla Adli Tıp'a ölümle ilgili şüphelerinin bulunduğunu ve cenazenin detaylı bir incelemeye tabi tutulması isteğini iletti. Özel Kozinoğlu da, "Babamın kalp rahatsızlığı yoktu, bu konuda hiç hastaneye gitmedi" dedi.

Bir dönem Milli İstihbarat Teşkilatı Dış Operasyonlar Daire Başkanlığı görevini yürüten Kozinoğlu, terör örgütü üyeliği ve devletin gizli belgelerinin sızdırmakla suçlanıyordu.

İddianameye göre, Soner Yalçın'ın ofisinde bulunan 'koz' isimli dosyada MİT'e ait bilgi ve belgeler ile bazı AK Partililer hakkında istihbarat notları bulundu ve bu bilgilerin MİT mensubu Kozinoğlu tarafından sızdırıldığına inanılıyordu .

Emekli binbaşı eski MİT'çi Kaşif Kozinoğlu için bugün İstanbul'da Selimiye Camii'nde tören düzenlenecek.

Geri Dön