HABER

Kastamonu'daki cinayet

Öz Taşköprü Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nejdet Özsoy'u öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki şüphelinin babası da "cinayete azmettirdiği" gerekçesiyle tutuklandı - Olaya tanık olan ve baygınlık geçirerek hastaneye götürülen Recep Kuşçu da 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

Kastamonu'da Öz Taşköprü Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Nejdet Özsoy'u silahla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki zanlının babası da tutuklandı.

Özsoy'u (50) tabancayla öldürdükten sonra gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan H.C.K'nin (16) babası Erol K, "cinayete azmettirdiği" gerekçesiyle gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Erol K, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince serbest bırakıldı.

Savcının itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Erol K, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan olaya tanık olan ve baygınlık geçirerek Kastamonu Devlet Hastanesi'ne götürülen Recep Kuşçu da 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu'da 3 Mayıs'ta, Taşköprü ilçesine giden minibüslerin beklediği alana giden H.C.K, minibüsünün içinde oturan Özsoy'u tabancayla öldürmüştü.

Geri Dön