Kastamonu'daki FETÖ/PDY davası

"Silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddia edilen 4 sanıktan 2'si beraat etti, 2'sinin ise dosyasının ayrılmasına karar verildi

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 4 sağlık çalışanından 2'si beraat etti, 2'sinin ise dosyasının ayrılmasına karar verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuksuz yargılanan Nilay T. ve Şengül Y. ile meslekten ihraç edilen Emine K. ve Aliye Ö'nün yanı sıra avukatları katıldı.

Kastamonu'da doktor olarak çalışırken meslekten ihraç edilen Emine K, duruşmadaki ifadesinde, suçsuz olduğunu savundu.

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u da kullanmadığını öne süren Emine K, "ByLock kullandığım söyleniyor. Hangi gruba dahilmişim, kimle konuşmuşum? Bunların ortaya çıkarılmasını istiyorum. Ben bu örgüte üye olsam propagandasını yaparım, faaliyetlerinde bulunurum. Propagandasını yaptığıma, faaliyetlerine katıldığıma dair hiçbir şey yok. Benim bu örgütle ilgim yok." dedi.

Aliye Ö. de ByLock kullanmadığını öne sürerek, dijital verilerin ortaya konulmasını talep etti.

Savunmaların ardından cumhuriyet savcısı, esasa ilişkin mütalaasında Nilay T. ve Şengül Y'nin beraatını talep etti.

Nilay T. ve Şengül Y'nin beratına karar veren mahkeme heyeti, Aliye Ö. ve Emine K'nin dosyasının ise ayrılmasına hükmetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler