HABER

Katil hakimi bile şaşırttı

BURSA (IHA) - Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, 5 ay önce eczacı Mukadder Erbil'i arabası için 33 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü öne sürülen İbrahim Öztürk'ün yargılanmasına başlandı.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "adam öldürmek ve gasp" suçundan müebbet hapsi istenen İbrahim Öztürk (19), bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Arabalara karşı büyük zaafı olduğunu söyleyen Öztürk, cinayeti maktulün arabasını alabilmek için planladığını anlattı.

Öztürk, daha önceki ifadelerinin aksine, Yalovalı eczası ile ilişkisinin olmadığını söylerken, "Erbil'i, Cetroen marka aracını alabilmek için öldürmeye karar verdim. Olay günü oturduğu evin önünde onu bekledim. Aracına binince ben de yanına oturarak, kapıları kilitlemesini söyledim. Bana, "Sen manyak mısın?" deyince onu bıçakladım. Öldükten sonra cesedini götürüp attım. Araçla Ankara'ya gittim. Çantasındaki 700 milyon lira bitince, çek koçanını doldurmaya başladım. Bir arkadaşım bankaya çeki tahsil için gittiğinde, oradaki memur eczacının öldürüldüğünü söylemiş. Arkadaşım bana gelip baskı yapınca, ben de olayı anlattım. Daha sonra beni jandarmaya bildirdiler, yakalandım" dedi.

Sanığın soğukkanlı tavırları karşısında şaşkına dönen mahkeme heyeti Başkanı Ali Demir, "Bakkaldan iki kilo çay aldığını anlatır gibi cinayeti anlatıyorsun. Senin psikolojik rahatsızlığın mı var?" diye sordu.

Duruşmaya katılan maktulün oğlu Erdem Vecihi Uygar (31), sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Şahit olarak dinlenen sanığın babası Nevzat Öztürk ise, Orhangazi Devlet Hastanesi'nde doktor olarak görev yaptığını söyleyerek, "Bu cinayete engel olamadığım için özür dilerim. Onun psikolojik sorunları vardır. Akli dengesi yerinde değildir. Tedavi için 18 yaşını doldurmasını bekliyordum. Çok zekidir. Onun zekasına hiç bir zaman yetişemedim. Ahlak duyguları hiç gelişmedi" diye konuştu.
Mahkeme, sanığın Devlet Hastanesi'nde sevkine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön