Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

Erzincan Ergan Dağı’nda bir ilk gerçekleştirildi ve kayak merkezine gelenler mehter takımı ile karşılandı.Erzincan’da hafta sonu olması nedeniyle Ergan Dağı’na yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, kayak merkezine vardıklarında bir sürprizle karşılaştılar.

Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

Erzincan Ergan Dağı’nda bir ilk gerçekleştirildi ve kayak merkezine gelenler mehter takımı ile karşılandı.
Erzincan’da hafta sonu olması nedeniyle Ergan Dağı’na yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, kayak merkezine vardıklarında bir sürprizle karşılaştılar. Erzincan Belediyesi Mehter takımı, Ergan Dağı Doğa Sporları ve Kış Turizmi Merkezi’nde vatandaşları mehter müziği ile karşıladı.
Mehter takımının konserini izleyen vatandaşlar düzenlenen etkinlikten oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.
Vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şu ifadeleri kullandılar; “Burada mehterle karşılaşmak güzel bir görüntüydü. Mutlu olduk bunu görünce. Osmanlı müziği dinlemek tesise ayrı bir hava kattı, daha güzel bir görüntü oluştu.”
“Piste geldik, pistimiz çok güzel ve mehterin bizi karşılaması çok daha güzel oldu. Başka yerlerde yabancı müziklerle karşılaşıyoruz. Burada mehterle karşılaşmamız bizi çok mutlu etti ve çok hoşumuza gitti. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.”
“Buraya geldiğimizde şaşırtıcı bir manzara ile karşılaştık. Erzincan Belediyesi mehteran bölüğü burada. Şimdiye kadar Türkiye’nin birçok kayak tesisinde bulundum fakat böyle bir manzara ile ilk kez karşılaşıyorum. Diğer taraflarda yabancı müzik pop müzik çalarken, Ergan Dağı’nda Erzincan’a yakışır bir müzik çalıyor. Milliyetçilik ve vatan sevgisinin Erzincan’da hat safhada olduğunu biliyoruz. Bu da bir göstergesidir herhalde Erzincan için.”

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise, kültür, gelenek ve görenekleri yansıtan müzikler ile doğa sporları kış turizmini birleştirip, farkındalık mesajı vermek istediklerini söyledi.
Başsoy açıklamasında; “Bu gün Ergan Dağı Doğa Sporları ve Kış Turizmi Merkezinde farklı bir etkinlik ile hemşerilerimizi karşılamak istedik. Birçok kayak merkezine gittiğimizde yabancı müzik çalınıyor, biz istedik ki kendi kültürümüzü yansıtan, kendi gelenek göreneklerimizi yansıtan müziklerimiz ile bu doğa sporları kış turizmini birleştirelim ve bunun mesajını verelim. Artık kayak merkezlerimizde kendi müziklerimiz çalınsın, kendi kültürümüzü yaşatalım diyoruz. Bu bağlamda bu gün bunu burada yaşatmaya çalışıyoruz. Burada gördüğünüz mehter takımı bizim personelimiz. Her biri farklı birimlerde çalışıyor. Gündüz kendi işlerini yaparken akşam mesaiden sonra da çalışmalarına devam ediyorlar. Mehter takımımızın Türkiye’de bir numara olduklarını iddia ediyorum. Ben arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ergan dağı’na kaymaya gelenler bu gün İl içinden, il dışından, yurt dışından gelenler de ciddi bir sürprizle karşılaştılar. Biz şunu da tanıtmak istiyoruz, Ergan Türkiye’de en gözde en cazibeli kayak merkezlerinden biri haline geldi. İddia ile söylüyorum, gelecekte Ergan Dağı dünyanın bir numaralı kayak merkezi olacak. Çünkü birçok avantajı bağrında bulunduran bir kayak merkezi. En önemlisi ulaşım yakınlığı, karın çok uzun süre kalması, konaklama ihtiyaçların şehir merkezinde en üst seviyede olması, kayak merkezinde günü birlik tesisi olması, duble yol ile şehirden kayak merkezine ulaşma gibi, hava alanına çok yakın olması gibi bir çok avantajı bir arada bulunduruyor. Buradan şunu söylemek istiyorum yurt içi, yurtdışından kayak yapmak isteyen, doğa turizmi yapmak isteyen, doğa sporlarına katılmak isteyen herkesi Erzincan’a davet ediyoruz” diye konuştu.

Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

Kayak severler Erzincan’da mehter ile karşılandı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler