HABER

Kayıksıbirlik'te zor günler

MALATYA (İHA) - Kayısı Tarım ve Satış Kooperatifleri Birliği (Kayısıbirlik) gerekli krediyi alamadıkları gerekçesiyle genel müdürün istifasından sonra 20 personel de zorunlu olarak ücretsiz izine ayrılması nedeniyle zor günler geçiriyor.

Kayısıbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Bulgurlu, "Kayısıbirlik sıkıntılı günler yaşıyor. Çünkü, kredi alınamaması nedeniyle ürün de alamadık. Ayrıca, ilk kez personelimizi zorunlu ücretsiz izine ayırdık. Elemanların tekrar işe ne zaman alınabileceği belli değil" dedi.

Bakan Ali Babacan'dan randevu talebinde bulunduklarını bildiren Bulgurlu, "Bunun gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu konuda bazı milletvekilleri bize yardımcı oluyor. Bakanla görüşebilirsek sıkıntılarımızı ileteceğiz ve kredi tabilinde bulunacağız" şeklinde konuştu.

Fiskobirlik'in dış kredi bulabildiğini söyleyen Bulgurlu, "Devlet Fiskobirlik'in 2.5 katrilyonluk borcunu sildiği halde, biz bunu yapamadık. Ne kredi borcumuz silindi ne de kredi ve destek bulabildik. Yanımızda kamu desteğini, sivil toplum örgütlerinin desteğini siyasi iradeyi görmek istiyoruz" şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön