HABER

Kayıp çocuklardan 4 aydır haber yok

Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklardan 4 aydan beri haber alınamıyor.

Ramazan Bayramı'nın 2. günü kaybolan çocuklardan 4 aydan beri bir haber alınamazken geçen hafta kızı Türkan Ay'ın kaybolmasından duyduğu üzüntü nedeniyle kısmi felç geçiren Özlem Ay, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yeniden doktor kontrolünden geçti.

Evinde istirahat etmesi ve verilen ilaçları düzenli kullanması istenen Özlem Ay, çektiği acıların tarif edilemeyeceğini belirterek, ''Bu çocuklar kaçırıldığından bu yana tam 4 ay geçti. Hiç mi biri bunları görmedi? Ne olur gören duyan biri varsa polisi arasın'' diye gözyaşı döktü.

Baba İbrahim Ay da eşinin ve kendisinin sağlığının bozulduğunu, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek, ''21 Eylülden beri yapılan aramalardan en ufak bir ipucu bulunamadı. Vicdan sahibi bir tanığın ortaya çıkmasını bekliyoruz. Tek umudumuz bu. Bu çocuklar buhar olup uçmadı. Mutlaka bir gören, bir duyan var. Ne olur onları gören varsa polisi arasın. Çocuklar kaybolduğundan bu yana geçen sürede hepimizin sağlığı bozuldu. Eşim acılara dayanamayıp kısmı felç geçirdi''dedi.

Kaybolan çocuklardan 11 yaşındaki Türkan Ay'ın aynı adını taşıyan babaannesi Türkan Ay da torununu kaçıranlara seslenerek, ''Hiç mi vicdanınız yok? Bir çocuğu annesinden nasıl ayırırsınız'' diye gözyaşı döktü.

Türkan Ay'ın halası Fatma Tuba Bostancı ise kaybolan çocukların bulunması için yapılan çalışmalardan bir sonuç alınamamasının kendileri için çok acı olduğunu anlattı. Bostancı, ''Ailemizin çektiği acıyı kimse bilemez. Çocukların yaşadığına inanıyorum'' diye konuştu.

Geri Dön