HABER

Kayıp denizci bulunamadı

BURSA / GEMLİK (İHA) - Yurtdışından Türkiye'ye ham kağıt getiren Fikret Atasoy isimli kuru yük gemisinin bir mürettabatı, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu.

Edinilen bilgiye göre, 15 Haziran tarihinde Rusya, Fransa, İtalya ve Yugoslavya'nın Kopar Limanı'ndan ham kağıt yükledikten sonra Türkiye'ye hareket eden Fikret Atasoy Gemisi'nin mürettebatından bir kişinin, Midilli açıklarında henüz bilinmeyen bir sebeple kaybolduğu öğrenildi. Gemi mürettebatından alınan bilgiye göre, çeşitli problemleri olduğu belirtilen ve en son memurluk sınavına girmek için müracaat ettiği halde, imam hatip mezunu olduğu için başvurusu kabul edilmeyen Ramazan Tunç'un (25) bunalıma girdiği belirtildi. Gemi kaptanının yardımı ile İstanbul-Fatih'teki ailesi ile görüştürülen Tunç, daha sonra kamarasına gitti. Sabah kahvaltıya gelmeyen Tunç, arkadaşlarının bütün aramalarına rağmen gemide bulunamadı.

Söz konusu gemi, genç denizcinin Midilli açıklarında denize atlama ihtimaline karşı yaklaşık 5 saat geri giderken, Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri de uzun aramalara rağmen Ramazan Tunç'u bulamadı.

Olaydan sonra ilk karaya çıkış yerleri olan Gemlik Limanı'nda, polis tarafından ifadeleri alınan gemi yetkilileri daha sonra serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön