Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili flaş açıklama: Öldürüldü ve cesedi çıkarıldı

Reuters haber ajansı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha haber alınamayan gazeteci ile ilgili flaş bir iddiada bulundu. Haberde 'Türk yetkililer gazetecinin konsolosluk binasında öldürüldüğüne inanıyor' denildi. AA'nın akşam saatlerinde geçiği son dakika bilgisine göre, Kaşıkçı'nın konsolosluk binasından hiç çıkmadığı üzerinde duruluyor.

Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili flaş açıklama: Öldürüldü ve cesedi çıkarıldı

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Reuters haber ajansı bir iddiada bulundu. Reuters haber ajansının Türk yetkililere dayandırdığı haberde, gazeteci Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında öldürüldüğü üzerinde yoğunlaşıldığı aktarıldı.

AA: EMNİYET YETKİLİLERİNE GÖRE KONSOLOSLUKTAN ÇIKMADI

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı, Başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve bir kısmı Suudi yetkili olan 15 Suudi vatandaşının da bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlendi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, evlilik işlemleri için 2 Ekim Salı saat 13.12'de Suudi Arabistan Başkonsolosluğundaki randevusuna giden Cemal Kaşıkçı'nın (Jamal Ahmid H. Khashoggi) Başkonsolosluktan çıkmadığı tespit edildi.

Ayrıca bir kısmı Suudi yetkili olan 15 Suudi vatandaşının, 2 uçakla İstanbul'a gelip aynı saatlerde Başkonsoloslukta bulundukları ve daha sonra ayrılarak geldikleri ülkelere döndükleri belirlendi.
Emniyet yetkilileri soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bu çerçevede yürütüyor.

Kaşıkçı'nın Başkonsolosluğa girdiği saatle, nişanlısının kendisinden haber alamadığını bildirdiği süre zarfında Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna yapılan tüm giriş çıkışlar da emniyet tarafından inceleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Hükümetin çok sevdiği Suudi Arabistan,adamı iç etti.
Sendeki de nasıl kafa..Hükümet bu adamı nasıl sever?sacmalamissin.
gizli emeller türkiye üzerinden oyun oynuyor burası türkiye cumhuriyeti devleti çekin kirli ellerinizi bu toprakların üzerinden bizimle uğraşmayın orta doğu değil burası
vay be bu nasil yaparlar bu adam bize emanet nasil bir anlayis yaziklar olsun hemen kovalim konsoloslari
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler