HABER

Kayıp kayakçıyı ihmal mi öldürdü?

BURSA (İHA) - Uludağ'da dün öğle saatlerinde snowboard yaparken siste kaybolan ve gece geç saatlerde baygın halde bulunmasına rağmen hastaneye kaldırılırken hayatını kaybeden üniversite öğrencisinin, arkadaşları ve ailesinin, "Bulunduğun yerden ayrılma" uyarısını dinlemeyerek gördüğü ışığa doğru gitmesi nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Dün akşam saatlerine kadar annesi ve arkadaşlarıyla telefonda görüşen 20 yaşındaki Bilkent Üniversitesi öğrencisi Ümit Özgen'in babası Haluk Özgen, GSM şirketinin cep telefonunun sinyalinin geldiği bölgeyi jandarmaya ancak 4 saatte bildirdiğini öne sürdü. "Sinyal gelen nokta daha önce açıklansaydı oğlum kurtulurdu" diyen Haluk Özgen, telefon şirketi hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Ticaretle uğraşan baba Haluk Özgen, oğlunun cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna getirildiğinde İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Oğlunun dün öğle saatlerinde sisten dolayı kaybolduğunu ve akşam saat 18.00'e kadar arkadaşları ve annesiyle telefon irtibatı olduğunu anlatan baba Haluk Özgen, "Şarjı bitmemesi için kısa kısa konuşuyordu. Mesajlaşmaya başladılar. Annesi ve arkadaşları, "Yerinde dur" demişler. Hareket halindeymiş, herhalde ışığı görünce aşağıya doğru indi. Jandarma ekipleri gece 23.00'te oğlumu çıkardı. Ancak cep telefonu şirketi, jandarma aramasına rağmen 4 saatte sinyalin geldiği bölgeyi bize bildiremedi. Ben vatandaş olarak arasam bilgi vermemesi normal. Ancak jandarma aramasına rağmen savcılıktan izin istiyorlar. Bir çok kişiyi devreye aldık. Ancak 4 saatte mirengi noktasını bildirdiler. Onun için gidin onlara sorun. Uludağ gibi bir yerde nasıl bunu becerdiler? Ben de anlayamıyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön