HABER

Kayıp kuzenlerden Zeynep'in de cesedi bulundu

Bingöl'de kaybolan kızlardan diğerinin de cesedi bulundu.

Kayıp kuzenlerden Zeynep'in de cesedi bulundu

Bingöl'de kayıp iki kızdan 8 yaşındaki Asliye Ayaz'ın cesedinin bulunmasının ardından bugün bir ceset daha bulundu. Cesedin kayıp Zeynep Varış'a ait olduğu belirlendi.

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/yasam/asiyenin-cesedi-bulundu/492020)

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Kayip-kizlardan-birinin-cesedi-bulundu/451357/)

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Bingol-e-gelen-aci-haber/451360/)

5 gün önce kitap almak için evlerinden ayrılan ve kendilerinden bir daha haber alınamayan çocuklardan Zeynep Varış'ın (13) cesedine yakınları tarafından, şehir merkezindeki Çapakçur Deresi'nin Küçük Sanayi Sitesi mevkisinde ulaşıldı.

Varış'ın ailesi ve akrabalarının olay yerine oldukları, durumun emniyet yetkililerine bildirildiği ve bölgeye savcı ile polisin gelmesinin beklendiği belirtildi.

Bu arada, dün otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderilen Asliye Ayaz'ın (8) cenazesi gece geç saatlerde Bingöl'e getirildi. Ayaz, Saray Mahallesindeki Saray Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

Bingöl'de, 22 Ocakta kitap almak için Saray Mahallesi'ndeki Temel Yapı Konutlarında bulunan evlerinden ayrılan Zeynep Varış'tan (13) 5 gündür haber alınamıyordu. Kendisiyle birlikte evden ayrılan dayısın kızı Asliye Ayaz'ın (8) cesedi, dün yakınları tarafından Bingöl-Genç kara yolu üzerindeki İçmeler mevkisinde Göynük Çayı kıyısında bulunmuştu.

Asliye Ayaz'ın ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi.

Kayıp kız çocuklarından Zeynep Varış'ın (13) da bulunması için arama çalışmaları devam ediyordu. Zeynep'in cesedine de bu sabah ulaşıldı.

TÜRKİYE, GÜNLERDİR KAYIP ÇOCUKLARINI ARIYOR

Kayseri'de kaybolan 3 çocuktan hala haber yok. Çocukların kaybolmasının üzerinden tam 129 gün geçti. Türkay Ay, Dilruba ve Ahmet Tuna Tekin'i arama çalışmaları sonuç vermedi.

Diyarbakırlı 8 yaşındaki Leyla Baykuşak, tam 144 gün önce evinden bakkala gitmek üzere çıktı. Küçük kızdan o bugündür hiç iz yok. Leyla'yı bulmak için Diyarbakır'ın yanısıra yurt genelinde polis seferber oldu.

Umudunu kaybetmeyen baykuşak ailesi, kızlarının bulunacağına inanıyor.

BİNGÖL'DEN KÖTÜ HABER

Bingöl'de 8 yaşındaki Asliye Ayaz ve 13 yaşındaki Zeynep Varış, karne günü kaybolmuştu. Aramalar sonucunda dün Asliye Ayaz'ın cesedi, Göynük Çayı kenarında bulundu.

Küçük kızın cesedinde görünürde bir darp izine rastlanmadı. İlk izlenim boğulmayı gösteriyor. Ancak kesin ölüm nedeni otopsiyle belli olacak.

Bu sabah bir ceset daha bulunundu. Cesedin kayıp Zeynep Varış'a ait olduğu belirlendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön