HABER

Kayıp şahsın cesedi su kuyularında arandı

YALOVA (İHA) - Yalova'nın Samanlı köyünde 2005 yılında kaybolan Fatih Geçer'in öldüğü ya da öldürüldüğünü düşünen babası Metin Geçer, oğlunun cesedinin köydeki kuyulardan birinde olduğunu iddia edince, savcılık köydeki 3 sulama kuyusunda ceset aradı.

2005 yılının Eylül ayında evinden çıkan ve bir daha geri dönmeyen Fatih Geçer (28) isimli gencin ailesi 3 yıldır oğullarını her yerde arıyor. Savcılığa başvuran baba Metin Geçer oğlunun bir borç davasından dolayı kaçırıldığını ve daha sonra öldürüldüğünü iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine savcılık soruşturma başlattı. Bu esnada kendi imkanlarıyla da oğlunun izlerini süren baba Metin Geçer, köydeki kuyulardan birinin içerisinden insan kemiklerinin çıktığı yönünde bir bilgiye ulaştı. Bu
bilgiyi savcılığa aktaran Metin Geçer, savcılıktan köydeki 3 sulama kuyusunda arama yapılmasını talep etti. Bunun üzerine belediye itfaiyesi yardımıyla söz konusu kuyuların suları çekilmeye başlandı.

Oğlunun cesedinin bu kuyulardan çıkabileceğini düşünen Metin Geçer, "Oğlumun cesedi oradan çıkarsa buna kalbim dayanmaz" diyerek sonucu merkezde beklemeye başladı. 3 yıl önce kaybolan gencin cesedinin atıldığı iddia edilen 3 kuyunun suyu itfaiye ekipleri tarafından boşaltıldı. Ancak herhangi bir cesede ve kemik parçasına rastlanamaması üzerine çalışma durduruldu.

Bütün hayatlarının değiştiğini belirten Metin Geçer, "Ne olur artık oğlumun akıbetini öğrenin. Ölü ya da diri olduğunu bilmek istiyoruz" diyerek yetkililere seslendi.

Geri Dön