HABER

Kayıp Üsteğmen'i arama çalışmaları sürüyor

Kayıp Üsteğmen'i arama çalışmaları sürüyor

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak'ta konuşlu Jandarma Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Tabip Üsteğmen Mehmet Fatih Uluğ'un bulunması amacıyla tüm bölgede yoğun arama faaliyetleri icra edildiği belirtildi.

Jandarma Komutanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, Şırnak'ta konuşlu Jandarma Komando Tugay komutanlığı emrinde görevli Jandarma Tabip Üsteğmen Mehmet Fatih Uluğ'un akıbeti hakkında değişik haber ve yorumların yer aldığı belirtildi. Yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:

"1 Aralık 2007 günü birlik, operasyon amacı ile bir bölgeye intikal etmiş ve kötü hava koşulları nedeniyle 2-3 Aralık 2007 gecesi operasyona son vererek yine bölgede bulunan bir üs bölgesine yaya olarak intikale başlamıştır. Yaya intikal sırasında, tabur komutanı dahil bir çok personel Tabip Üsteğmen Uluğ'un birlikle beraber yürümekte olduğunu görmüş ve sabah saat 04.00 sıralarında üs bölgesine varılmıştır. Üs bölgesinde birliğin unsurları yeniden tertiplenmiş ve istirahat verilmiştir. Burada da birçok personel tarafından Tabip Üsteğmen Uluğ'un üs bölgesinde bulunduğu görülmüştür. Aynı gün saat 15.00 sıralarında, birliğin tekrar hareket hazırlığı yaptığı sırada Tabip Üsteğmen Uluğ'un mevcut olmadığı tespit edilmiştir. Yapılan yaklaşık 3 günlük operasyon sırasında bölgede hiçbir terörist ile karşılaşılmamış, herhangi bir temas veya görüntü alma olmamış ve bölgeye ilk intikal dışında helikopter kullanılmamıştır. Bu nedenle bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı gibi personelin herhangi bir yerde unutulmuş olması söz konusu değildir. Tabip Üsteğmen Uluğ'un bulunması amacıyla tüm bölgede yoğun arama faaliyeti icra edilmekte olup, bu ana kadar kendisine ait bir ize rastlanmamıştır. Olayla ilgili çok yönlü araştırmalara devam edilmektedir. Mevcut bilgiler ışığında Tabip Üsteğmen Uluğ'un kendi inisiyatifi ile birliğini izinsiz olarak terk etmiş olabileceği değerlendirilmektedir".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön