Kayseri Şekersporlu güreşçi Ekrem Öztürk dünya birincisi

Kayseri Şeker sporlu Millî güreşçi Ekrem Öztürk (55 Kg) “United World Wrestling” Dünya güreş sitelerinde 2018 yılı Grekoromen güreş dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşti.24-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Büyükler Grekoromen Güreş dalında İran’da yapılan Tahti Turnuvasına katılan Türk Milli takımında çağrılan Kayseri Şeker sporlu Güreşçi Ekrem Öztürk 55 kiloda birincilik kupasına alarak altın madalya ile ülkemize dönmesinin ardından Dünyada Gelecek vaat eden güreşçiler sıralamasında Kayseri şekersporlu Milli Güreşçi 55 kiloda dünya birincisi seçildi.Dünya grekoromen güreş sitelerinden UnıtedWorld Wrestlıng” in bu değerlendirmesi Türk Güreşi ve Kayseri Şeker ve Kayseri Şekerspor güreş yönetici ve güreşçileri tarafından coşku ile karşılandı.Daha önceden de Dünya Güreş Birliği UWW Başkanı NenadLalovic 2018 yılında sporcular arasında rekabet arttırmak amacıyla sıralama sistemine geçeceğini belirterek, Dünya Güreş Birliği 2017 kurallarına göre en iyi ilk 5 sıralamasında 75 kiloda Türkiye’den Kayseri Şeker Spor Milli Güreşçisi Fatih Cengiz yer almıştı.Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Şeker spor onursal Başkanı Hüseyin Akay ise, “Dünyada Güreş sporu dalında Kayseri Şeker sporlu Güreşçimizin şampiyon olmasının ardından ilklere girmesinden duyulan memnuniyeti dile getirerek, Bu Pancar Çiftçisinin bir başarısıdır.

Kayseri Şekersporlu güreşçi  Ekrem Öztürk dünya birincisi

Kayseri Şeker sporlu Millî güreşçi Ekrem Öztürk (55 Kg) “United World Wrestling” Dünya güreş sitelerinde 2018 yılı Grekoromen güreş dünya sıralamasında ilk sıraya yerleşti.
24-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Büyükler Grekoromen Güreş dalında İran’da yapılan Tahti Turnuvasına katılan Türk Milli takımında çağrılan Kayseri Şeker sporlu Güreşçi Ekrem Öztürk 55 kiloda birincilik kupasına alarak altın madalya ile ülkemize dönmesinin ardından Dünyada Gelecek vaat eden güreşçiler sıralamasında Kayseri şekersporlu Milli Güreşçi 55 kiloda dünya birincisi seçildi.
Dünya grekoromen güreş sitelerinden UnıtedWorld Wrestlıng” in bu değerlendirmesi Türk Güreşi ve Kayseri Şeker ve Kayseri Şekerspor güreş yönetici ve güreşçileri tarafından coşku ile karşılandı.
Daha önceden de Dünya Güreş Birliği UWW Başkanı NenadLalovic 2018 yılında sporcular arasında rekabet arttırmak amacıyla sıralama sistemine geçeceğini belirterek, Dünya Güreş Birliği 2017 kurallarına göre en iyi ilk 5 sıralamasında 75 kiloda Türkiye’den Kayseri Şeker Spor Milli Güreşçisi Fatih Cengiz yer almıştı.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Şeker spor onursal Başkanı Hüseyin Akay ise, “Dünyada Güreş sporu dalında Kayseri Şeker sporlu Güreşçimizin şampiyon olmasının ardından ilklere girmesinden duyulan memnuniyeti dile getirerek, Bu Pancar Çiftçisinin bir başarısıdır. Bu Kayseri Şeker ailesinin bir başarısıdır. Bu dualarını güreşçilerimizin de her zaman arkasında hissettiğimiz Büyük Türk Milletinin bir başarısıdır. Milli bir başarıdır. milletimize, Kayserimize, Kayseri Şeker Spor Güreş Takımımıza hayırlı olsun” dedi.

Kayseri Şekersporlu güreşçi  Ekrem Öztürk dünya birincisi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler