Kayseri Valiliği'nden 'zihinsel engelli öğrenciye eziyet' açıklaması!

Kayseri'de 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelli bir öğrencinin kötü muameleye maruz kalmasıyla ilgili çalışma başlatan Valilik, olaya karışan görevlilerin açığa alındığını bildirdi.

  1. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde zihinsel engelli bir öğrenciye okulda görev yapan bazı personellerin kötü muamelede bulunduğu iddia edildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Kayseri Valiliği, zihinsel engelli öğrenciye eziyet edildiğine ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlandığını belirterek, konu ile ilgili araştırma başlatıldığı ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

'DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILMIŞTIR'

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Melikgazi Bölgesinde bulunan 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezinde meydana gelen olayla ilgili olarak, yöneticiler ve görevliler hakkında 4483 sayılı yasaya göre ön inceleme, 657 sayılı yasaya göre disiplin soruşturması başlatılmıştır. Ayrıca olaya karışan kamu görevlilerinin tamamı idari tedbir olarak açığa alınmış, memur statüsünde olmayanlar için işten çıkartılma süreci başlatılmıştır." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
keşke bu kurumlar sık denetim altında olsa ne canlar yanıyor da haberimİ yok
AÇIĞA ALMAK YETMEZ.
Türkiye'de acı bir gerçek neler oluyor kırabilir devlet yurtlarında teknoloji varda biraz haberimiz oluyor bir dizi vardı Suskunlar efsane diziyi hemen kaldırdılar 4cocuk içeri giriyor ıslah evine ama icerde neler oluyor neler işkence tecavüz diziyi hemen kaldırıldı Allah herkese akıl fikir versin inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler