HABER

Kayserili okçular başarıya doymuyor

Kayserili okçular, 16-17 Aralık tarihlerinde İzmir'de yapılan Ege Kupası Salon Okçuluk Birinciliği'nde büyük bir başarıya imza attılar.

Okçuluk Milli Takımı ve Bölge Antrenörü İzzet Tekeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 26 ilden 204 sporcunun katıldığı birincilikte, milli sporcu Mustafa Şahin Karaçam'ın 30 okta 292 puanla kendisine ait olan Türkiye rekorunu 294 puana, Mustafa Şahin Karaçam, Ayhan Kaya ve Ramazan Açıkgöz'den oluşan büyük erkekler takımının da 225 olan Türkiye takım rekorunu 229 puana taşıdığını söyledi.

Madalya atışlarında genç erkekler ve genç bayanlar takımının birinci, büyük erkekler takımının ikinci olduğunu ifade eden Tekeli, ferdi kategoride de Demir Elmaagaçlı'nın ikinci, Tevfik Şahin'in üçüncü, büyük erkeklerde Mustafa Şahin Karaçam'ın birinci, büyük bayanlarda Melike Atıcı'nın üçüncü olduğunu kaydetti.

Tekeli, Kayserili sporculardan Gökhan Ateş, Demir Elmaağaçlı, Yeter Yıldız, Melike Atıcı, Mustafa Şahin Karaçam ve Ahmet Yelkanat'ın elde ettikleri başarılar sayesinde milli takım kampına çağrıldıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"İzmir'de yapılan şampiyona, gelecek yıl mayıs ayında yapılacak Gençler ve Büyükler Dünya Şampiyonası'na katılacak sporcuların belirlenecek olması nedeniyle çok önemliydi. Sporcularımız çok iyi bir hazırlık döneminin ardından katıldıkları bu şampiyonada hedeflerine ulaşarak milli takım kampına davet edildiler. 1-9 Şubat tarihleri arasında Nevşehir'de, ardından da 20 Marta kadar İzmir'de kamp yapacağız.

Sporcularımız kendilerine imkan tanınması halinde neler yapabileceklerini göstermişlerdir, ancak her zaman gerekli desteği ve finansmanı sağlamakta zorlanıyoruz. Buna rağmen sporcularımı elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyorum. Bizlere her zaman destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yahya Şahan'a, Karsu Molu Spor Kulübü Başkanı Nevzat Seyok'a, Erciyes Üniversitesi Spor Kulübü'ne ve Battalgazi Eğitim Kurumları Spor Kulübü'ne de teşekkür ederiz."

Gençlik ve Spor Kayseri İl Müdürü Yahya Şahan da okçuların İzmir'de yapılan şampiyonada önemli bir başarı elde ettiklerini anlattı.

Sporcuların katıldıkları bütün kategorilerde madalya aldıklarını kaydeden Şahan, "Okçularımızın bu başarısının bir tesadüf olmadığını biliyoruz. Milli takımın her kategorisinde Kayserili sporcuları görmek mümkündür. Bu da özverili çalışmalar sonucu olmaktadır. Biz de bu branşa her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön