HABER

Kayseri'ye Japon konsonosluğu açılacak

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, "Japonya'nın Kayseri'de konsolosluk açacak olması bizi son derece sevindirdi. Kore'nin de Kayseri'de benzer çalışması olacak. Kayseri hızla gelişiyor ve büyüyor" dedi.

Kayseri'ye Japon konsonosluğu açılacak

Japon konsolosluğunun Kayseri'de açılacak olmasına ilişkin İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Mevlüt Bilici, kentte son yıllarda gelişme ve büyümeyle ilgili yaşanan gelişmelerin beraberinde güzellikler getirdiğini kaydetti. "İki ülke arasında dostluk köprüsünün konsoloslukla pekişiyor olması ve bu konsolosluğun Kayseri'de açılıyor olması bizi son derece sevindirdi" diyen Vali Bilici, konsolosluğun yaz mevsiminde açılacağını tahmin ettiklerini ifade etti.

Vali Bilici, "Kayseri'ye son zamanlarda ciddi bir ilgi var. Hem ekonomik gelişmişliği hem de Orta Anadolu'da modern bir kent olmasıyla ön plana çıkıyor. Sadece Japonya'nın değil Kore'nin de benzer çalışması olacağını düşünüyorum. Burada konsolosluğun getireceği birçok şey olacağını düşünüyorum. Ticarette, sanayide, tarihi kültürel ve coğrafi yapımızla dikkat çekiyoruz. Öte yandan sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün Kayserili olması ayrıca bizi gururlandırıyor. Kayseri hızla gelişiyor ve büyüyor"

şeklinde konuştu.

Geri Dön