"Kazanamadığınızda da mutlu olmasını bilmelisiniz"

Fernando Alonso, Renault'nun F1'in önde gelen takımlarından biri olarak eski gücünü kazanmaya çalışırken, Williams ve Red Bull'dan sert bir direniş göreceği tahmininde bulundu. Şu an için McLaren ve Ferrari ile aralarındaki farkın büyük olduğunu söyleyen Alonso, bununla birlikte podyuma çıkmak istediğini kaydetti.

Takımın sezon boyunca yoğun bir çalışma içinde olacağını belirten İspanyol pilot, formula1.com'a yaptığı açıklamada, "Bir yarış pilotuyum ve tabii ki amacım yarış kazanmak" dedi.

Alonso, "Kariyerimde hızlı araçlara sahip olmak gibi bir şansım vardı ve böylece podyum mücadelesi yapıp, yarışlar kazanabildim ve şampiyonluklara uzanabildim. Bunları geçmişte Renault ile birlikte yaptık. Bununla birlikte gerçekçi olmak da lazım, her zaman kazanamazsınız, bazen mevcut araçla azami olanı başardığınızı ve elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı bilmek de sizi mutlu etmeli" ifadelerini kullandı.

Alonso, "Fakat şu an için böyle düşünmüyoruz, takım olarak çok sıkı çalışıp aracı geliştirmeye gayret ediyoruz. Umarım podyum finişler için mücadele eder ve yarışlar kazanırız" dedi.

TurkiyeF1.Com