Kazım nasıl coştu!

Beşiktaş maçından önce Colin Kazım'ın İngiliz menajeriyle görüşen Fenerbahçeli yöneticiler, genç futbolcuya mesaj gönderdi, "Toparlanmazsa göndermek zorunda kalırız" gözdağını verdi. Sarı-lacivertli oyuncu da sahaya çıkıp, kendini gösterdi

Beşiktaş derbisinin en iyileri arasında gösterilen Colin Kazım'ın, başarısındaki sırrın yönetime ait olduğu ortaya çıktı. Sarı-lacivertli idarecilerin, genç futbolcuyla masaya oturup, ona ciddi uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.
Başkan Aziz Yıldırım'ın talimatıyla yöneticiler, Kazım'ın İngiliz menajerini kulübe çağırıp, bu oyuncunun daha gayretli oynamasını istedi. Türkçeyi öğrenmesi ve çocuksu hareketlerinden vazgeçmesi, takıma artık uyum sağlaması için talimat verilen Colin Kazım, "Yoksa seni sezon sonunda göndermek zorunda kalırız" uyarısı ile kendine geldi.
Deivid'in cezalı olması nedeniyle forma şansı yakalayan Colin Kazım, karşılaşma öncesi kendisini çok seven Kezman tarafından maça hazırlandı. Colin'in takımdaki en önemli destekçisi Roberto Carlos da Kazım'a bazı talimatlar verdi ve onu cesaretlendirdi.
Anelka'nın benzeri olduğu için kendisine, "Çin yapımı Anelka" diyen takım arkadaşları, Colin'i maçtan önce motive etmekten geri kalmadı. İlk yarısında çok iyi oynadığı maçın sonunda Colin, menajeri aracılığıyla yöneticilere "Sözümü tuttum, bundan sonra da oynamak istiyorum" mesajını yolladı.
İngiltere'den transfer edilen ancak çocuksu tavırlarını bir türlü değiştiremeyen Colin'e Türk menajeri Aytaç Erenler de büyük destek verdi. İkinci Başkan Nihat Özdemir'in otelinde genel müdürlük yaparken menajerliğe geçen ve Colin'i Fenerbahçe'ye getiren Erenler, Colin Kazım'ı maçtan önce sürekli uyararak, artık kendisini kanıtlamasını istedi.
Zico maçın sonunda Colin Kazım'a teşekkür ederek, bu oyuncuyu ödüllendirdi.