HABER

KCK operasyonunda 23 kişi tutuklandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde KCK'ye yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda 23 kişinin yakalandığı bildirildi.

ŞIRNAK (İHA) -Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nün, bölücü terör örgütünün şehir yapılanması olan KCK'ya bağlı gençlik yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik başlattığı çalışmalarda 27 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda terör örgütü elebaşının cezaevindeki şartlarını protesto etmek bahanesi ile Cizre ilçesinde kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik taşlı molotoflu saldırı olayına katıldıkları ve provoke ettikleri ileri sürülen 23 şahıs yakalandı. Yakalanan 23 şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevlerine teslim edildi. Yakalanan şahısların ikametlerinde, üzerlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalar neticesinde, bol miktarda örgütsel doküman ele geçirildi.

ŞAHISLARIN KARIŞTIKLARI EYLEMLER

Tutuklanan 23 şahsın, 'Kitlesel şiddet eylemlerine iştirak etmek, Molotof kokteyli atmak, Güvenlik güçlerine, kamu binalarına ve araçlarına taşlı saldırılarda bulunmak, Barikat kurarak ve lastik yakarak yolu trafiğe kapatmak, Korsan gösteriler düzenleyip bu korsan gösterilerde terör örgütünün sözde bayraklarını açarak ve yasadışı sloganlar atarak terör örgütünün propagandasını yapmak' türü eylemleri organize ettikleri ve bu eylemlere fiilen iştirak ettikleri bildirildi.

Şırnak Valiliği'nden operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada, ''Halkımızın güven ve huzur ortamını tehdit eden bölücü terör örgütü içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulunan örgüt mensuplarının bu tür girişimlerine yönelik operasyonel çalışmalarımız devam edecektir'' denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön