HABER

Keçiye DNA testi hırsızlığı ortaya çıkarttı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde hırsızlık olayını aydınlatmak üzere keçi kılına "DNA" testi yapıldı.

Seçkin Kalınsaz'a ait olduğu belirlenen keçi, olayla ilgili ilk duruşmaya çıkarılmak üzere sahibine teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, Yeni Hayat Mahallesi'nde oturan Seçkin Kalınsaz (27), 22 Kasımda yapılacak düğününde kesmek için önceden bir keçi aldı. Düğün günü evin altındaki tandırda bulunan keçinin olmadığını fark eden Seçkin Kalınsaz, keçinin düğün sırasında kaçmış olabileceğini düşünerek, polise başvurmadı.

Bu arada, Kurban Bayramı nedeniyle hayvan pazarında denetim yapan polisler Y.A (14) ve M.B'nin (15) ellerinde tek gözü görmeyen bir keçiyi satmaya çalıştıklarını fark etti. Gençlerin yanlarına giden polis, ''keçinin kimin olduğunu'' sorması üzerine gençler, bir adamın keçiyi 200 liraya satmalarını, bu satıştan da kendilerine 10 TL vereceğini söylediğini, ancak adamı tanımadıklarını belirtti.

Durumdan şüphelenen polisler, bulundukları yerden uzaklaşarak gençleri takip etmeye başladı. Bir vatandaşın gençlerin yanına gelerek ''bu keçinin tek gözü görmüyor 200 TL etmez 140 TL vereyim bana verin'' demesi üzerine gençler keçinin kendilerinin olmadığını, telefon edip sahibine sormaları gerektiğini söyledi. Gençlerin telefonla görüşmeye başlaması üzerine polisler Y.A. ve M.B'yi yanlarındaki keçiyle beraber polis merkezine götürdü.

Gençlerin ifadelerinde keçiyi Muhammed Arif Türkmen'in (22) kendilerine verdiklerini itiraf etmeleri üzerine bu kişi gözaltına alındı. Zanlının ev ve otomobilinde yapılan aramalarda keçi tüyü ve pisliğine rastlandı.

Çok sayıda olaydan sabıkası bulunan zanlı, keçiyi kendisinin çalmadığını söylemesi üzerine savcılık talimatıyla zanlının evinde ve otomobilinde bulunan keçi tüyleri ile keçiden alınan tüyler DNA testi yapılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarına gönderildi. Daha önce bir ilköğretim okulu öğrencisini kaçırarak 5 saat alıkoyduğu iddiasıyla da hakkında şikayet bulunan zanlı Türkmen tutuklandı.

Ankara'dan gelen raporda keçi tüylerinin birbiriyle uyuştuğu, her iki tüyün aynı keçiye ait olduğu belirtildi.

Bu arada, polis, keçinin sahibini bulmak için belediye hoparlöründen anons yaptırdı. Keçi anonsunu duyan Seçkin Kalınsaz, polis merkezine giderek keçisini aldı.

Polis yetkilileri, Seçkin Kalınsaz'a, ''keçiyi kesmemesini yapılacak ilk duruşmaya keçinin de çıkarılacağını'' bildirdi. Kalınsaz, evinde beslediği keçiyle duruşma gününü bekliyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön