HABER

Kedisini öldüren amcasını mahkemeye verdi

DENİZLİ (İHA) - Denizli'de, Esra Gülten adlı bir bayan, kedilerini öldürdüğü iddiasıyla amcası Himmet Babayiğit'i mahkemeye verdi.

Olay, merkeze bağlı Pınarkent beldesinde meydana geldi. İddialara göre, amca Himmet Babayiğit bahçesine giren özellikle akrabalarının kedilerini tüfekle vurarak sakat bırakıyor. Akrabalarının bir kedisini ayağından tüfekle vurduğu, bir kediyi gözünden vurarak kör ettiği ileri sürülen amca son olarak yeğeni Esra Gülten'in beslediği kediyi tüfekle vurduğu iddiasıyla mahkemelik oldu. Esra Gülten, amcasının bu hareketlerinin vahşet olduğunu belirterek mahkemeye başvurdu. Kedisinin amcası tarafından
vurulduğunu söyleyen Esra Gülten aldığı otopsi raporuyla kedisinin tüfekle vurularak öldürüldüğünü kanıtladığını belirtti. Gülten, amcasının bu hareketinin cezasız kalmamasını söyleyerek "Amcam bahçesine girdiği gerekçesiyle beslediğim kedilere zarar veriyor. Diğer akrabalarımıza ait bir kediyi vurarak kör etti, bir kediyi ayağından vurarak sakat bıraktı ve son olarak benim kedim Balım'ı tüfekle vurarak öldürdü" dedi. Olaydan sonra jandarmadan yardım istediğini anlatan Gülten, şöyle konuştu: "Kedimi otopsi yaptırdım ve amcama ait tüfekten çıkan saçmalarla vurulduğunu kanıtladım. Vücudunda saçma parçaları bulundu. Amcamın bahanesi ise bahçesinde kedi görmek istemiyormuş. Aslında bizim köyde kalmamızı istemiyor. Geçmişten gelen hıncı ve kıskançlığından dolayı kızgınlığını masum kedileri öldürerek alıyor. Bu yaptığı cezasız kalmamalı, hayvanları acımasızca katleden bu insana gerekli ceza verilmelidir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön