HABER

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkında dikkat çeken çıkış

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş'ın olası adaylığı ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıklamalarına ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkında "Karşı değilim" derken, Bakan Nebati'nin tepki çeken sözlerine ilişin ise "Talihsiz bir açıklama" şeklinde yorum yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkında dikkat çeken çıkış

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşmesi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu ile ilgili yaptığı açıklamalar sorulan Kılıçdaroğlu, "Yeni bir şey değil aslında. İttifak, demokrasi konusunda birlikte mücadele ettiğimiz, güçlendirilmiş parlamenter sistemini getirmek istediğimiz arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Bugün bir temas olmadı" dedi.

"KARŞI DEĞİLİM"

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı hakkında sorulan soruya verdiği yanıtta, "Karşı değilim, arkadaşların görevleri var ve şu anda çalışıyorlar. Başarılı bir süreci İstanbul ve Ankara'ya yaşatıyorlar" ifadelerini kullandı.

"TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA"

CHP liderine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin tepki çeken, "Sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim bu iş düzelmezse" sözleri de soruldu.

Kılıçdaroğlu, "Talihsiz bir açıklama. Bakanlar ekonominin gidişini şahsileştirmezler. Bu yanlış. Talihsiz bir açıklama" açıklamasında bulundu.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler