Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı olayında yeni gelişme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan Osman Sarıgün, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Çubuk'taki şehit cenazesinde yaşananlara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Sarıgün, jandarmadaki işlemlerinin ardından Çubuk Adliyesi'ne getirildi.

Savcı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Sarıgün, adli kontrol hükümleri uygulanarak, serbest bırakıldı.

Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Mahallesi'nde 21 Nisan Pazar günü şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğramıştı.

Saldırıya ilişkin Çubuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Osman S'nin de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden 3'ü savcılıktan serbest bırakılırken, 5'i ise adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Söz konusu şüphelilerin dışında saldırı eylemine katılanların tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 237 yorum
Ne yapacaklardı? İdammı edeceklerdi?
cumhurbaşkanına hakaret eden 3 ay ceza yatsın, muhalefet parti başkanlarına saldırı yapanlar serbest vay vay ulan çifte standarti bu kadar gözümüze sokmayın adalet yandı bitti kül oldu memlekette
Yumruklu saldırgana 1 yıl 5 ay hapis Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a Kayseri'de yumruk atan Beden Eğitimi öğretmeni Şahin şimşek, 1 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı
soylucuguna patlatsaydi aynı şekilde birakirlarmiydi .de bakim
@toprak3380biz kavga istemiyoruz huzur istiyoruz megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocukları bopcular ulkeyi bolmeye cakisiyor
Bu saldırının organize olduğu ispatlandı
@ceto79 bizde sana bir patlatırsaK
onlarca çocuğun tecavüzüne , bitdefadan birşey olmaz diyen , bu saldırgana ceza verirmi.
@toprak3380 Yaw Türkiye'de halen adaletin var olduğunu sanan muhalefete şaşıyorum. O kadar çok bağıran oldu ki gazeteler, tvler kapatılırken, sonra vatandaşın mallarına el konulurken ama muhalefet ses çıkarmadı. Şimdi de maalesef başımıza geliyor. Ve bizi de duyan yok artık. Çünkü tüm tv ve gazeteler AKP'nin elinde.
@toprak3380 adalet hukuk we yasalar onlara lazım oldugunda dewrede yoksa ne gerek war yasalara hukuk a
@elyildirim36 atatürkede hakaret yapılamaz.cezası var cumhurbaşkanınada hakaret yapılamaz cezası var
Dokunulmazlığı olan birine yumruk atmak serbest mi bunu mu anlıyoruz???
sen yumruk attıgı için hic hapse gireni duydun mu. onun dokunulmszlıgı ayrı bir hukuk oluşturmaz. hukuk bilmeden konuşmayın. Hak hukuk adalet diyordunuz. hukuk bilmiyorsunuz.
tarihte ilk kez olmuyor ki bu olay
@blue787 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a Kayseri'de yumruk atan Beden Eğitimi öğretmeni Şahin şimşek, 1 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı
@maslan_1980_giphi dokunulmazlığın yoksa seni yumrukluyabiliriz o zaman öylemi?
Bu saldırıdan çok mutluluk duyan bir kesim var , ispatlandı.
@tksn1_2015 kanunları bilmiyorsanız bedava konuşmayın. Taner yıldızın olayında kemik kırılması var. bu durum zaten olayın cezasının alt limitini 1.5 yıldan başlatır.
@gabriel_ibo SÜPER
@maslan_1980_giphi sen biliyorsun ya bu ülkeye yeter ;)
@maslan_1980_giphi, artvinde tayyip erdoğan taşlanırken "rüzgar eken fırtına biçer" diyen kılıçdaroğlu neyi kastediyorsa onu anla, beyin varsa tabi
@tksn1_2015, eee, sonra, zaten 2 yıldan aşağı hapis cezası alan cezaevine girmiyor ki, neyin peşindesin, adam onlarca yıl kürek cezasına çarpıtırılmış gibi demogoji yapıyorsun
bu ülkenin en önemli konusu caydırıcı cezaların olmamasi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler