HABER

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar

İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah'ın izniyle 800 bin oy farkıyla biz bunu çözdük. Bizler hep birlikte emin olun bir demokrasi destanı yazdık." ifadelerini kullandı.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi'nde sonuçların açıklanmaya başlamasıyla birlikte, CHP'liler parti genel merkezine gelerek kutlama yaptı. Kalabalığın giderek arttığı CHP Genel Merkezi önünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, otobüsün üzerinden halka seslendi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Bütün dünya demokrasiye inanan Türkiye'yle gurur duyuyor. Şunu söylüyorum. Halkımıza güveniyoruz. Kapalı kapılar ardından demokrasiye darbe yapıldı bu darbeye de İstanbullular son verecek diye güveniyordum. Allah'ın izniyle 800 bin oy farkıyla biz bunu çözdük.

*DEMOKRASİ DESTANI YAZDIK

Her şey adalet yürüyüşüyle başladı. Hak, hukuk, adalet dedik. Herkes sesimizi duyurdu. Getirmek istediler. Engellemek istediler. En son İstanbul seçimlerinde engelleri aştık. Ve bizler hep birlikte emin olun bir demokrasi destanı yazdık.

Cumhuriyet'i demokrasiyle şimdi taçlandırıyoruz ve bunu güçlendireceğiz, büyüteceğiz. Önce CHP'nin bütün örgütlerine yürekten şükranlarımız sunuyorum. Anadolu'da bütün yürekleri İstanbul'da olan ve İmamoğlu'nu destekleyen yurttaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

20190623_2_37034307_45543577_Web

AK PARTİLİ, MHP'Lİ KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Meydan meydan gezen Millet İttifakı'nın en önemli aktörü olan İYİ Parti'nin Genel Başkanı'na ve milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bize destek veren AK Partili kardeşlerime, ülkücü kardeşlerime MHP'li kardeşlerime HDP'li kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

Artık hiçbir güç mazbatayı vermemezlik edemez, kapalı kapılar arkasında milletin iradesine darbe yapamaz.

İstanbul'da bir çocuğumuzun bulduğu bir slogandı. Güzel bir slogandı. Ekrem amca diyor 'Her şey güzel olacak.' Ve her şey çok güzel oldu. Ekrem beyin rakipleri kazanamamış olabilir ama kimse unutmasın kazanan demokrasidir, Türkiye Cumhuriyeti'dir. Göreceksiniz Ekrem İmamoğlu İstanbul'u dünyanın en önemli markası yapacaktır. Ve Ekrem başkan mazbatasını alacak ve hakkı ikinci kez teslim edilecek. Her başkana da nasip olmaz iki kez arka arkaya İBB Başkanlığına seçilmek. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, herkese saygı göstereceğiz, herkesi kucaklayacağız.

20190623_2_37034307_45543583_Web

HER BELEDİYE BAŞKANINA NASİP OLMAZ

Söyledik Ankara'da, Ankara'da bir tarih yazdık. Mansur Yavaş'ı Ankaralılar, sizler seçtiniz. Mansur Başkan, Ankara'yı, Cumhuriyetin Ankara'sı yapacaktır. Kuruluşun ve kurtuluşun Ankara'sı yapacaktır. Göreceksiniz Ekrem İmamoğlu da üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul'u dünyanın en önemli markası yapacaktır. Ve Ekrem Başkan önümüzdeki günlerde mazbatasını alacak hakkı ikinci kez teslim edilecek. Tabii her belediye başkanına da nasip olmaz. İkişer ay arayla ya da bir ay arayla iki kez arka arkaya İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına seçilmek de her kula nasip olmaz. Engel çıkarmak istediler, engeller aşıldı.CHP bundan sonra artık 82 milyonun partisidir, 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır. CHP artık hiç kimseyi inancından, kimliğinden, yaşam tarzından ötürü eleştirmeyecektir. Herkesin inancına saygı duyulacaktır.

20190623_2_37034398_45543800_Web

O DUVAR PARÇA PARÇA YIKILIYOR

Ve bizler bir arada huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Bizler bu toplumda hiç kimsenin işsiz, aşsız olmadığı tencerenin kaynadığı güzel bir Türkiye istiyoruz. Belediye başkanlarımızın yurttaşlar arasında hiçbir ayrımı yapmadığı güzel bir belediye başkanlığı istiyoruz. Türkiye genelinde huzurlu, barış içinde bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Yolumuz uzun ama güzel, kararlıyız, inançlıyız, herkesi kucaklıyoruz, selamlarımızı, saygılarımızı gönderiyoruz. Bizim adalet yürüyüşünde şunu söylemiştim Maltepe'de. 'Geldik bir duvara dayandık duvarı yıkacağız' diye ve o duvar parça parça yıkılıyor. Herkese şunu söyleyeceğiz, herkesin düşüncesi saygındır, her düşünceye saygı göstermek de bizim temel görevimizdir. Hepinize en içten sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Hoşçakalın, demokrasi için yürüyeceğiz."

20190623_2_37034398_45543803_Web

Geri Dön