Kemal Kılıçdaroğlu: Sabaha bırakır giderim!

CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Genel Merkez’de bir araya geldiği il başkanlarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘genel başkan değişsin’ taleplerine ilişkin çarpıcı bir yanıt verdiği ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sabaha bırakır giderim!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “Değişebilir. Hangi gerekçeyle genel başkanı değiştireceğiz? Bir ideolojik felsefe olması lazım. Bana bir felsefi derinlik gösterebilirseniz ben bırakın kurultay yapmayı vallahi yarın sabah giderim. Burada kalayım diye bir hastalığım yok” dediği belirtildi. Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun şu değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi:

"TASFİYE EDİLSİNLER"

Aday gösterilmeyenler bir takım kırgınlıklar yaşayabilir ama bazen partinin aleyhine çalışıyorlar. Kendi çıkarlarını partinin çıkarlarının üzerine çıkarıyorlar. Bu tartışmalar ideoloji kaybından oluyor. Bu kişilerin partiden tasfiye edilmesi lazım. Partide dava adamı olan kişilerin olması lazım.

"KAVGA DOĞRU DEĞİL"

Hiçbir genel başkan baki değil. Umutsuzluğu kırgınlığı giderebiliriz, yeter ki kararlı yolumuza devam edelim. Partide kavga doğru değil kavgayı sürdürmek de doğru değil.

"İŞ YAPAN YOK"

Hepimiz birbirimizi eleştiriyoruz ama iş yapmıyoruz. Mangalda kül bırakmıyoruz ama ortada hiçbir şey yok.

"KARŞI ÇIKTINIZ' SİTEMİ'

Parti üyeliklerinde aktif-pasif üye ayrımı getiren düzenleme gerçek anlamda bir devrimdi. Koro halinde karşı çıktınız. Ben partide devrim yapmak istiyorum il başkanlarımız, delegeler karşı çıktı. Önseçim yaptık ne oldu İstanbul'da? Bilmem kaç bin tane seçmenimiz var. Yarısı ancak sandığa geldi. Yarısının partinin üyesi olduğundan haberi bile yok. Bu mudur? Siz bu partide devrim yapmak istiyorsanız ben hazırım. Aidatını düzenli ödeyenlerle yapalım bunu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
PARTİYİ DAVAYI TEK BAŞINA MAHVETTİN SAYENDE AKP 17 SENE İKTİDAR SANA YEREL SEÇİM DAHİL BU SEÇMEN ASLA OY VEEMEYECEK
10 defa seçim kaybetti halen gerekçe gösterin diyor. Gitmen için kasetin mi çıkması lazım illaki.
Durduğun hata. Bırak git.
Felsefe şu; Atatürkün partisinin içine etmiş, gelmiş geçmiş en vasıfsız genel başkanın koltuğunun japon yapıştırıcı üzerindeki etkileri.
Çok boş konuşmuşsun Sayın Kılıçdaroğlu. Ne felsefesinden bahsediyorsun, hangi ideolojik felsefeyle parti yönetiyorsun da karşındakinden de bekliyorsun? Bir sen misin yani ideolojileri harfiyen yerine getiren. Partinin sıkıntılı günler geçirdiğini bile göremiyorsunuz. Bu işin çıkış yolu; kongre yapar güven tazelersin. Seçimlere de daha emin adımlarla girersin. Ama koltuk sevdası böyle bir şey işte, “önemli olan parti deği ben!” dedirtir insana.
rte bile senin kadar ak partiye hizmet etmedi, yeter artık bırak siyaseti bilenler yapsın. anlamadığı işi bu kadar uzun süre yapan ilk insan olduğunu düşünüyorum.
Bi defol git artık yaa yüzsüz adam....
Partiye üye olduğundan habersiz Secmen nasıl olunuyor? Kemal'in sürüsü)) lafa gelincede koyun biz oluyox asdffhhgfhj
Hangi dava adamı ? PKK içinmi,Yoksa Atatürk Cumhuriyeti içinmi.Biz senin SSK nın nasıl başına getirildiğinide PKK ya nasıl çalıştığınıda Biliriz
ONURUN VARSA GİDERSİN, BU KADAR BAŞARISIZ OLUP O KOLTUKTA OTURMAN ÇOK BÜYÜK LÜKS...
Felsefemis. İdeolojimis. Senin felsefen ve ideolojin ile parti yurumuyor iste. Git basimizdan. Birakirmis sabaha... Git yahu sabah sabah gulecegim yoktu
Daha kac secim kaybetmen gerekiyor
Kılıçdaroğlu suana kadar CHP nun basina gelmis en basarili Genelbaskandir Milletce bu gorevde kalmasını istiyoruz Kemali yedirtmeyiz )))
Sabaha bırakma, Allah rızası için hemen git...
takım tutar gibi party tutmamak lazım herkes rahatsız CHP nın bu durumundan. çözüm çok basit oy vermeyin arkadaşlar tavır koymak lazım. eşşek koysak parti nin başına yine 22 almasın artık
daha hangi gerekçe diyor.kaybettiğin onca seçimden büyük gerekçe ne olabilir ki .rte para verse senin gibi bi adamı oraya koyamazdı.
psikolojisini hiç ama hiç iyi görmüyorum. adam koltukta oturacağım diye kafayı yedi.
senin cok felsefe derinliğin varda her seçimde yeniliyor utanmadanda orada kalıyorsun yüzsüz
Yalan gitmezsin
Nerde o erdem. Nerde o cumhuriyetci...
adam doğru söylüyor,ne gerekçe var bir gostersinler,ellerinde varmı bir kaset CD USB bellek:)) bunlar olmadan gelmeyin yanima diyor,zaten benden önceki de sürekli kaybediyor diyor amma o da gitmiyordu taki kasede kadar,getirin kaset gideyim arkadaş diyor,gayet güzel felsefi bir sebep olur herhalde:))
Sayın kılıçtaroğlu mualesef artık muhalefet partileri kalmadı ana muhalefet, ana proplemli hasta adam olmuş.
Sendeki felsefi derinliği hiç kimsede bulamayız.
bi kaybol git bwlamısın bu ülkenin başına ülkeye hiç bir katkın yok insan utanır biraz hangi akılla hala o koltuğu işgal ediyorsun kime hizmet ediyorsun
Eğer kalırsa CHP ye tarihi dip yaşatacak kılıçdaroğlu.
Vallahi! inançsız biri için ne anlam ifade ediyor acaba...
Biz çok duyduk bunları Bay Kemal, lakin değerli uzvunuz o koltuğa yapıştığı için bunu görme şerefine nail olamadık. Ülkedeki iktidar kadar, senin katlettiğin mualefette sorumludur ülkenin halinden.
tanıdığım bir çok CHP li ya sandığa gitmeyecek ya da başka partilere oy verecek. Bir ülkede muhalefet yoksa o ülke krallıkla bile yönetilebilir. Krallık rejiminde dahi vezir bazen krala "Bu yaptığınız yanlış " diyebilirken, 2018 TR sinde vezir nezaketinde bir muhalefet bile yok. MHP niye aynı kayıkta çözmüş değiliz, HDP nin derdi belli, zaten başka da parti yok. Kısacası dert yandığınız iktidar, tamamen muhalefetin eseridir. İktidar mesrepince iş yapar, muhalefet ise her zaman çizgiyi hatırlatır. muhalefetin çizgisi yok ki, yol çizgileri gibi, kesik kesik, sürekli sollamaya uygun...
bu cümleleri kurması bile tuhaf . adam ruh hastası resmen . partiyi kendin bile kurmuş olsan 3 secim kazanamadıysan boşaltman lazım o koltuğu
aklım almıyor. hangi gerekçe ile genel başkanı değiştirelim ideolojik felsfe gösterin diyor:) 9 seçim kaybettiniz diye olabilir mi!
SAYIN KILIÇDAROĞLU CHP'YE 8 YILDIR BÜYÜK EMEKLERİN GEÇTİ VE SİZE ÇİZİLEN ÇİZGİ İÇİNDE ELİNİZDEN GELENİ YAPTINIZ.HELE ANKARA'DAN İSTANBUL'A HAK,HUKUK VE ADALET İÇİN YÜRÜ MENİZ TÜRKİYE VE DÜNYA SİYASİ TARİHİNDE BİR İLKTİR.ANCAK BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN CHP NİN OYLARI ARTMADI AZALDI.ELBETTE BUNDA AKP TARAFINDAN VERİLEN YARDIMLAR İLE İKTİ DARA MECBUR OLDUKLARINI ZANNEDEN ÖNEMLİ BİR KİTLENİN VARLIĞINI KABUL EDELİM VE BU KİTLEYE ALDIKLARI BU YARDIMLARI AKP DEĞİL DEVLET TARAFINDAN VERİLDİĞİNİ VE DEV LETTE DEVAMLILIĞIN ESAS OLDUĞU ANLATAMADIK.BU NEDENLE 24 HAZİRAN'DAN HEMEN SON RA BU KARARI ALMALIYDINIZ
bugün hiç bu kadar gülmemiştim. tutmayın küçük enişteyi
Ekmeleddin ve Gül'le mi yapacaksınız devrimi!?
bırak şu boş kolpaları kılıçdaroglu artık sıyaset yap sıyaset yada terket ...
biii iktir ol git artık parti kendine gelsin basiretsiz
lütfen kılıçtaroğluna yakın birileri burda yayınlanan yorumları bir okutsun
neremle güleyim ben buna yaw.?
Diğer Haberler