Kemalpaşa Belediye Başkanı'na sosyal medyadan çığ gibi tepki! Hz. Muhammed’e (s.a.v.) hakaret etti mi?

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın sosyal medyada Hz. Muhammed’i (s.a.v.) hedef aldığı söylenen paylaşımına binlerce tepki yağdı. Karakayalı, tepkilerin ardından önce sosyal medya hesabının kendisine ait olmadığını yazdı, ardından da hesabın kendisine ait olduğunu kabul edip, 'O paylaşımda asla Peygamber Efendimiz’den bahsetmedim' şeklindeki açıklamasıyla danışmanlarını suçladı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden “Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan Arap’ın ümmeti değiliz” yazılı bir paylaşımda bulundu. Hz Muhammed’e (s.a.v.) hakaret içerdiği söylenen paylaşım üzerine, hem takipçilerinden hem de diğer sosyal medya kullanıcılarından yoğun tepkiler aldı. Yapılan yorumlarda, Başkan Karakayalı’dan özür dilemesi istendi.

'KARAKAYALI SEFALET VE HÜSRAN İÇERİSİNDEDİR'

Konuyla ilgili eleştiride bulunan AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ise, “’Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan bir Arap’ın ümmeti değiliz’ diyerek; manevi değerlere, mukaddesata, ulvi kıymetlere ve Peygamber Efendimiz'e (s.a.v) dil uzatan Karakayalı, sefalet ve hüsran içerisindedir. İslam düşmanlığına soyunmuş bu devrin Ebu Cehilleri, kadın ve kız çocuklarını diri diri toprağa gömen toplumdan cenneti annelerin (kadınların) ayakları altına seren Yüce Peygamberimiz'i (s.a.v) anlamayacak kadar izansızdır. Bunlar öyle izansızdır ki, seçim meydanlarında dini değerleri kullanarak sağ cenahın oylarına talip olmuşlar aklımızla alay etmişlerdir. Bu millet bu oyuna gelmeyecektir” şeklinde konuştu.

ridvan

BİNLERCE TEPKİNİN AR DINDAN BAŞKAN KARAKAYALI NE DEDİ?

Tepkilerin ardından Rıdvan Karakayalı önce hesabın kendisine ait olmadığını iddia etti. Bir müddet sonra ise hesabın kendisine ait olduğunu kabul etti. Başkan Karakayalı, tepkilere neden olan paylaşımında Hz. Muhammed’den (s.a.v.) bahsetmediğini söyleyerek konuyla ilgili açıklama yaptı.

Karakayalı açıklamasında, “Şahsi kişisel hesabımdan yaptığım paylaşımdan dolayı vatandaşlarımızdan gelen tepkiler sebebiyle bu yazıyı yazmayı gerek gördüm. Ben siyasi görüş olarak Türk milliyetçisi, Atatürk ilkelerine bağlı ve Müslüman olup, Allah- Peygamber inancı olan bir insanım. Benim yaptığım paylaşımda anlatmak istediğim tepki ise Türk kültürünün Arap kültürü ile aynı özdeş sayılmaya çalışılması ve Arap kültürünün İslam zannedilmesidir. Demek istediğim şu ki; ben asla Peygamber Efendimiz Allah’ın elçisi Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkında hiç bir şekilde kötü bir düşünce ile o paylaşımı yapmadım ve o paylaşımda asla Peygamber Efendimizden bahsetmedim ama yanlış anlamaya meyil verdiğimi düşündüğüm için bu yazıyı paylaşmayı gerek gördüm. Beğeni hesabımdan yapılan asılsız şekilde yazılan yazıdan ise haberim yoktur ve danışmanlarım kendi bireysel düşüncesi ile kendileri yazmıştır ve neticesinde bilgim dışında yazıldığı içinde kaldırılmıştır. Bir daha böyle yanlış anlaşılmalar yaşanmaması dileğiyle sağlıcakla kalın” dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
yalan mı söylemiş biz arap ümmeti değiliz asla da olmadık peygamber efendimiz s.a.v hazretleride türk,dür türk öyle asil bir ırktır ki ALLAH cc bile dünyaya hükmedecek son din,in peygamberini türkler arasından çıkarmıştır bunu iyi araştırın sonra yorum yapın
adam doğru söylemiş, arap soyundan değiliz. bunun dinle ne alakası var, konuyu saptırmış kışkırtıcı ve okuduğunu anlamayanlar.
@durusud soy ırk ayrı ümmet ayrı bir şeydır.
demir kaşık çatal çıkalı 150 sene oldu ondan öncekiler hep tahta kaşık ve çataldı bunlarla yemek yemek zor ve hantaldı o zamanki insnlarda tahta çatal ve kaşık olmasına rağmen pratik ve kolay olduğu için elle yemeği tercih etmişler üzümü elle yiyen insanlar pilavı neden elle yenince yadırgıyorlar ve inanın elle yemek daha pratik ve zevkli denemenizi öneririrm
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler