HABER

Kenan Işık öldü iddiaları isyan ettirdi

Sosyal medyada 'Kenan Işık öldü' iddialarına ailesi isyan etti. Kenan Işık'ın eşi Beril Işık, 'Kenan Işık öldü' iddialarını çıkaranları kınadı ve eşinin iyileşmesini umduklarını ifade etti.

Kenan Işık öldü iddiaları isyan ettirdi

Sosyal medyada sıkça karşılaşılan bir durum bu kez Kenan Işık için yaşandı. Sosyal medyada 'Kenan Işık öldü' iddialarının dolaşması hem sanatçının sevenlerini üzerken, ailesi ise duruma tepki gösterdi. Özellikle komaya girmesinin yıldönümünde Kenan Işık'ın öldüğünün iddia edilmesi ailesini oldukça üzdü.

Kenan Işık'ın ailesi Twitter'da ortaya atılan 'Kenan Işık öldü' iddialarını kınadı ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Sevilen sanatçının eşi Beril Işık, Kenan Işık'ın sevenlerinin dualarıyşla iyileşmesi ve bilincinin yerine gelmesini umduklarını belirtti. Aile, Kenan Işık gibi komada olan benzer hastaların 12. ve 26. aylarında uyanan vakaların sayısının çok olmasından dolayı iyimserliğini koruyor.

Geçen yıl, 21 Mart tarihinde spor salonunda geçirdği kaza sonrasında kafa tramvası geçiren Kenan Işık'a eşi bir bebek gibi özenle bakıyor. Sesleri duyan ancak tepki veremeyen eşinin moralini sürekli yüksek tutmaya çalışıyor. Kenan Işık geçenlerde Amerikan Hastanesi'nden Almanya'nın Freidrichshafen kentindeki özel bir sağlık merkezine gönderilmişti. 3.5 aylık özel tedavinin ardından evine dönmüştü.

KENAN IŞIK KİMDİR?

Kenan Işık, 1947 yılında Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde dünyaya geldi. Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurken ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

Kenan Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sundu. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının halen sunuculuğuna devam etmektedir.

21 Mart 2014 günü bilinci kapalı halde hastaneye kaldırılan Işık, ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü, sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Spor sonrasında saunaya giren Kenan Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek, kafasını yere çarptığı öğrenildi. Bu nedenle beyin kanaması geçiren Kenan Işık, hemen ameliyata alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön