MAGAZİN

Kenan Işık'ın öldüğü iddialarına ailesinden yanıt

Sosyal medyada çıkan Kenan Işık'ın öldüğü haberlerinin yayılması ardından ortalık karıştı. Ünlü sunucunun sağlık durumunu merak eden sevenleri "Kenan Işık öldü mü?" sorusuna yanıt aradı. Peki iddialar doğru mu?

Kenan Işık'ın öldüğü iddialarına ailesinden yanıt

Bir süredir yoğun bakımda olan sunucu Kenan Işık'ın hayatını kaybetti haberleri sosyal medyayı salladı. Ünlü sunucunun sevenlerinden, sanat ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden mesaj yağdı. Akıllara zaman zaman sosyal medyada çıkan ancak hiçbir doğruluğu bulunmayan "Kenan Işık öldü" haberleri geldi. Peki bu kez söylentiler doğru mu? Kenan Işık öldü mü? Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar, beyin kanaması sebebiyle bir süredir tedavi gören Kenan Işık'ın yaşamını yitirdiğini söyledi. Vefat haberini sosyal medyadan duyuran Hazinedar, "Değerli tiyatro sanatçımız Kenan Işık'ı kaybettik. Onu daima gülen yüzüyle anımsayacağım. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

KENAN IŞIK'IN AİLESİ YALANLADI

Ancak Kenan Işık'ın aile yakınlarının 'Ünlü oyuncunun hayatta olduğunu, vefat etmediğini' söylediği iddia edildi. 2014'ün Mart ayında, İstanbul'da gittiği spor salonunda ayağının kayması sonucu yere düşerek başını çarpan Kenan Işık'ın tedavisine eşi Beril Işık evde devam ediyordu. Eşine bir bebek gibi özenle bakan Beril Işık, sosyal medyada sık sık gündeme gelen "Kenan Işık öldü mü?" haberlerini yalanlıyor ve çıkan olumsuz haberlerine rağmen moralini sürekli yüksek tutuyor.

KENAN IŞIK KİMDİR?

Ekim 1947'de Malatya Yeşilyurt'da doğan Kenan Işık, Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamıştır. Lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurken ise Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Kenan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur. Kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazan usta oyuncu, 1974 yılında Köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalışmıştır. Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı diziyle hayran kitlesini genişleten Kenan Işık, Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etmiştir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön