HABER

"Kendimi AB'de görüyorum"

İSTANBUL (İHA) - Siyaseti bırakan Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) eski Genel Başkanı Erdal İnönü, "Ben kendimi AB'de görüyorum, bunu dünya da bir gün anlayacak" dedi.

Süleyman Demirel'in başbakanlığını yaptığı 49. Hükümet'te Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunan ve uzun süre genel başkanlığını yaptığı Sosyal Demokrat Halkçı Parti'den (SHP) ayrılarak siyaseti bırakan Erdal İnönü, bir konferans için gittiği ABD'den bugün Türkiye'ye döndü.

Saat 10:30'da eşi Sevinç İnönü ile birlikte New York'dan İstanbul'a gelen Erdal İnönü, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin AB ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Kendisini Avrupa Birliği içinde gördüğünü ve bunu herkesin bir gün kabul edeceğini söyleyen İnönü, "Bugün ya da yarın ne olmuş, o kadar fazla ilgilenmiyorum. Ben kendimi orda görüyorum ve herkes bunu bir gün kabul edecek diye bekliyorum. Kendi yaşantımla, aile yaşantımla zaten Avrupa kültürü içinde yetiştim ve onu yaşıyorum. Sizler de öylesiniz. Bunu bütün dünya bir gün anlayacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön