Kenevirden maske için sıraya girdiler

Rize’nin İyidere ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kenevirden imal edilen Rize bezi ile koronavirüsten korunmak için maske üretildi.

Rize’de kenevirden yapılma Rize Bezleri Koronavirüs ile mücadelede kullanılmaya başlandı. Rize’nin İyidere ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından üretilen ve anti bakteriyel bir ürün olan Rize Bezi’nden yapılan maskeler halka dağıtıldı.

Karaborsaya düşen maskelerin vatandaşla ücretsiz olarak buluşturulmasını hedeflediklerini dile getiren İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete “Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakasından sonra ülkemizin ve devletimizin aldığı önlemlerde ortada. Yaklaşık 2 haftadır yoğun bir şekilde mücadele devam ediyor. Bu mücadelenin içerisinde almamız gereken önlemleri de devletimizin bildirgesi çerçevesinde kaymakamlığımız ile birlikte ortak bildirgeler ile almaya çalışıyoruz. ’Ne yapabiliriz?’ diye düşündük ve en büyük olayın işportacıların eline düşen maske olayı vardı. Maske olayı aklımıza geldi. Rize beziyle bu işi aşabilir miyiz diye baktık. Anti bakteriyel bir bez olduğu için de bizde böyle bir işe giriştik” ifadelerini kullandı.

c954209b-8f94-4abd-9776-5e0521980ff3

Başkan Mete ve beraberindekiler daha sonra kursiyerler tarafından evlerde Rize bezinden dikilen maskeleri sokakta bulunan vatandaşlara ve esnafa dağıttı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
hani bu madde uyuşturucuydu la niye kullanıyorsunuz kullanmayın üzerinde 3 5 gram yakalasanız 12 yıl ceza verdiğiniz ot iyi olabilir Mi kullanmayın biz g...ümüzü yırttık ama 4 ay ken cezası 1 gecede 12 yıla çıktı birinin keyfi yüzünden kullanmayın ekleyin kardeşim ekmeyin ekmeyin yada adam akıllı biz yanlış yapıyormuşuz bundan sonra serbest deyin kapansın konu
Kenevir kadar yararlı bir bitki daha yok. Yararlıdan kastım vücuda yararı diye bir şey değil kenevirin endüstri de kullanım alanı çok geniş ve en kaliteli malzeme.
mesele Mikrop değil. Mesele Virüs
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler