HABER

Kepez evinde affetmedi: 72-64

Beko Basketbol Ligi'nde Kepez Belediyespor, Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 72-64 mağlup etti. Müsabakaya hızlı başlayan Kepez Belediyespor, Gordon ve Ruziç ile bulduğu sayılarla rakibi önünde maçın ilk dakikalarından itibaren üstünlük kurdu. İlk periyodu 22-9 önde tamamlayan Antalya Kepez Belediyespor, ikinci periyotta da üstünlüğünü sürdürdü. Savunmada başarılı bir performans ortaya koyan Kepez Belediyespor, hücumda da yüksek sayı ortalaması ile oynayınca ilk yarıyı 40-24 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta dengeyi sağlayan ve etkili bir oyun ortaya koyan konuk takım Mersin Büyükşehir Belediyesi, Eddy Douglass Fobbs ile kaydettiği sayılarla aradaki farkı 5 sayıya kadar indirmeyi başardı.

Son çeyrekte karşılıklı basketlerde devam eden müsabakanın 35. dakikasında Dilek Sabancı Spor Salonu'nun ışıkları bir anda söndü. Karanlığa gömülen salonda seyirciler takımları lehine tezahüratlarını sürdürürken, oyuncular oyun alanını boşalttı. Yaklaşık 10 dakika sonra jeneratörün devreye girmesiyle birlikte salon yeniden aydınlandı. Maç 10 dakikalık aradan sonra yeniden başladı. Maçın son dakikalarında toparlanan Kepez Belediyespor maçı 72-64 kazanmayı başardı.

SALON: Dilek Sabancı
HAKEMLER: Fatih Dalay, Sami Özel, Yener Yılmaz
KEPEZ BELEDİYESPOR: Güven Esmer, Bora Sancar (3), Hakan Köseoğlu (10), Arda Vekiloğlu, Ufuk Kaçar (5), Lorenzo Gordon (19), Torey Thomas , Tomıslav Ruziç (20), Keıth Sımmons (15)
ANTRENÖR: Sabıt Hadzıc
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Eddy Douglass Fobbs (15), Polat Kaya (7), Ümit Türkoğlu (6), Atlan Erol (2), Reha Öz (12), Polat Kocaoğlu (4), Oktay Yılmaz, Kevin Darnell Burleson (5), Micheal Allen Jones, Vbrica Stefanov (13)
ANTRENÖR: Ahmet Çakı
1. PERİYOT: 22-09 (Kepez Belediyespor lehine)
İLK YARI: 40-24 (Kepez Belediyespor lehine)
3. PERİYOT: 53-48 (Kepez Belediyespor lehine)

Geri Dön