HABER

Kesikbaş cinayeti zanlıları tutuklandı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Basmane semtinde, dedikodu yaydığını ileri sürdüğü yaşlı şahsın başını keserek öldürdüğü iddia edilen genç kız ile olaya karıştığı iddia edilen erkek arkadaşı tutuklandı.

Konak ilçesinin Basmane semtinde Teyfik Korkmaz isimli şahsın bıçakla öldürülmesi ve başının kesilmesiyle ilgili gözaltına alınan E.G. (22) ile M.A. (44)'nın emniyette sorguları tamamlandı. Adliyeye sevk edilen E.G. ve M.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

OLAY E.G. ile birlikte yaşadığı öğrenilen M.A. ve öldürülen Teyfik Korkmaz'ın olay gecesi birlikte alkol aldıkları belirtildi. Bu sırada Korkmaz'ın "Sen erkeklerle para karşılığında birlikte oluyorsun" demesi üzerine E.G. ile M.A. tarafından bıçaklandığı, E.G.'nin daha sonra Korkmaz'ın kafasını vücudundan ayırdığı iddia edildi.
Çevresinde "Erkek E.' lakabıyla bilinen E.G.'nin anne ve babası öldükten sonra yaşadığı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan 3 yıl önce ayrıldığı, sokaklarda ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağladığı ve Basmane semtindeki metruk binalarda yaşadığı öğrenildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Huzur Timleri, dün Yenişehir semtindeki Eşrefpaşa Hastanesi yakınlarında durumundan şüphelendikleri üzerinde kan izleri bulunan E.G.'yi durdurmuş, taşıdığı poşetin içinde vücudundan ayrılmış erkek başı bulunduğunu fark eden polisler E.G.'yi yakalamıştı. Poşette bulunan kesik başın Teyfik Korkmaz'a ait olduğu belirlenmiş ve cesedin diğer kısmı Basmane'de kullanılmayan bir binada bulunmuş, cinayete karıştığı iddia edilen M.A. da yakalanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler